Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2024’ün Taze Halka Arz Şirketinden Temettü Duyurusu Geldi!

Özyaşar Tel ve Galvanizleme San. A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin yatırımcısına bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
2024’ün Taze Halka Arz Şirketinden Temettü Duyurusu Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerji, altyapı, kablo, otomotiv, yapı, tarım, mobilya, ambalaj, beyaz eşya, çevre ve güvenlik sistemleri sektörlerine hizmet veren Özyaşar Tel ve Galvanizleme San. A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da OZYSR koduyla işlem gören şirketin bildirimden yatırımcısına temettü dağıtımı müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, 01.01.2023 – 31.12.2023 hesap dönemine ait konsolide finansal tablolara göre 264.026.788 TL net dönem karı ve enflasyon muhasebesi uygulaması öncesi Vergi Usul Kanunu’na göre tutulan yasal kayıtlarda 11.225.260 TL dönem zararı bulunduğu bilgisi verildi.

Yasal kayıtlarda yapılan enflasyon muhasebesi öncesi şirket kayıtlarında dönem net zararı olduğu için yasal kayıtlarda dağıtılabilecek bir kar bulunmadığına karar verildiği ifade edildi.

Ek açıklamada, “Vergi Usul Kanunu’na göre tutulan yasal kayıtlarda kar payı dağıtımına konu edilecek kaynak bulunmadığından kar dağıtılmamasına ve finansal tablolara göre elde edilmiş olan 264.026.788 TL net dönem karının geçmiş yıllar karlarına aktarılmasına ilişkin kar payı dağıtım önerisinin genel kurulda şirket pay sahiplerinin onayına sunulmasına oy çokluğu ile karar verilmiştir.” ifadesine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin 2023 yılı hesap dönemine ait olağan genel kurul toplantısının, 2023 yılı faaliyet dönemi çalışmalarını incelemek ve gündemi görüşüp karara bağlamak üzere 07 Ağustos 2024 tarihinde gerçekleştirileceği belirtildi.

Başta sıcak daldırma galvanizli tel olmak üzere, tel ve tel mamulleri alanında katma değerli ürünler üreten şirket, kısa süre önce KAP’a büyük yurt dışı siparişine ilişkin detayları bildirmişti. Açıklamada, Özyaşar Tel’in iştiraki olarak Arnavutluk’ta faaliyet gösteren CWI Aalbania Sha’nın, 991 bin Euro tutarında yüksek katma değerli ürün grubu bazında sipariş aldığı bilgisi verilmişti.

OZYSR Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 8 Temmuz Pazartesi gününü yüzde 0,11 değer kazanarak 10.864,08 puandan tamamlarken, OZYSR hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseldi.

Zirvesi 40,98 TL olan OZYSR hisselerinin değeri günlük bazda yüzde 0,3‘lük yükselişle 25,98 TL seviyesine çıkış gösterdi.

OZYSR Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Özyaşar Tel hisseleri, haftalık ve aylık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 4,6 ve yüzde 0,9 oranlarında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.