Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2024’ün İlk Halka Arzı Temettü Kararını Açıkladı!

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde temettü dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
2024’ün İlk Halka Arzı Temettü Kararını Açıkladı!
HABER GİRİŞ

Yeni yılın ilk halka arz şirketi olup ses getiren tavan serisiyle bir süre gündem olan Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP) yapılan bildirimde temettü dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da PATEK koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü müjdesi çıkmadı.

Açıklamada, güncel finansal durum göz önünde bulundurularak, şirketin finansal yapısının daha güçlü hale getirilmesi amacıyla kar payı dağıtılmayacağı ifade edildi.

Şirketin, 2023 yasal kayıtlarına göre 2.427.277,00 TL net dönem karından kanunen ayrılması gereken 121.364,00 TL genel kanuni yedek akçeyi ayırdığı, kalan tutarı ise olağanüstü yedeklere aktardığı belirtildi.

Ek açıklamada şu ifadelere yer verildi: “2.305.913,00 TL tutarındaki olağanüstü yedeklerin, güncel finansal durum göz önünde bulundurularak, şirketin finansal yapısının daha güçlü hale getirilmesi amacıyla geçmiş yıllar karları olarak muhasebeleştirilmesinin ilk genel kurulda önerilmesine karar verilmiştir.”

GCM Yatırım Banner

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 21 Haziran 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirketin net karının, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 38 azaldığı, hasılatının ise yüzde 43 oranında artış gösterdiği bildirilmişti.

PATEK Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, geride kalan günü yüzde 1,85 değer kazancıyla 10.680,91 puandan tamamlarken, PATEK hisseleri endeksle paralel hareket etti ve hafif yükseldi.

Halka arz büyüklüğü 945 milyon lira olarak gerçekleşen şirketin hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 0,7‘lik yükselişle 74,2 TL seviyesine çıkış gösterdi.

PATEK Hisseleri 27 Haziran'da Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri hisseleri, haftalık bazda yatırımcısına yüzde 0,3 oranında getiri sağlarken, aylık bazda ise yüzde 9,2 oranında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın