Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2024’ün İlk Çeyreğinde Zarar Açıklayan Şirketten İhale Zaferi!

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan ihale hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
2024’ün İlk Çeyreğinde Zarar Açıklayan Şirketten İhale Zaferi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kemoterapi ilaç hazırlama sistemleri üretiminde ülkenin sektör lideri konumundaki Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından yapılan ihale hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da ONCSM koduyla işlem gören şirketin bildiriminde yatırımcılara konuya ilişkin detaylar sunuldu.

Açıklamada, bağlı ortaklık Santek Sağlık Turizm Tekstil San.ve Tic.A.Ş.’nin, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan “Anadolu Yakası Sağlık Tesisleri için 3 Aylık Kemoterapi Hizmet Alımı” ve “Avrupa Yakası Sağlık Tesisleri için 3 Aylık Kemoterapi Hizmet Alımı “ihalesine katıldığı bilgisi verildi.

İhale komisyonu tarafından “Anadolu Yakası Sağlık Tesisleri için 3 Aylık Kemoterapi Hizmet Alımı “ihalesinin 23.792.433,55 TL bedelle bağlı ortaklık uhdesinde bırakılmasına karar verildiği ifade edildi.

Benzer şekilde “Avrupa Yakası Sağlık Tesisleri için 3 Aylık Kemoterapi Hizmet Alımı ” ihalesinin de 16.141.507,78 TL bedelle bağlı ortaklık uhdesinde bırakılmasına karar verildiği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu geçen hafta içinde KAP üzerinden paylaşmıştı.

01.01.2024 ila 31.03.2024 arasındaki süreçte toplam 35.946.153 TL zarar açıklayan şirketin hasılatının ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9 azaldığı duyurulmuştu.

ONCSM Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftayı 0,29 değer kazancıyla 10.771,36 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirirken, ONCSM hisseleri de yükseliş yaşadı.

Yıllık zirvesi 268 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 0,4’lük yükselişle 138,1 TL seviyesine çıkış gösterdi.

ONCSM Fiyatı Haftayı Yükselişle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Oncosem Onkolojik Sistemler hisseleri, haftalık ve aylık bazda kırmızı yakmış olsa da, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 70,3 oranında getiri sağlamış görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.