Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2024’te İkinci Bir Ek MTV Alınacak mı? Resmi Açıklama Geldi!

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, 2024'te ikinci bir ek Motorlu Taşıtlar Vergisi alınacağına dair iddialara yanıt verdi. Detaylar haberde;
2024’te İkinci Bir Ek MTV Alınacak mı? Resmi Açıklama Geldi!
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı bünyesindeki Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı basın yayın organlarında yer alan “2024 yılında ikinci bir ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) alınacak” iddialarına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Kurumun sosyal medya platformu X hesabı üzerinden paylaşılan açıklamada, 2024 yılında “ikinci bir ek MTV alınacak” iddiasının doğru olmadığı ifade edildi.

İddia edilenin aksine Hazine ve Maliye Bakanlığının böyle bir çalışmasının bulunmadığının altı çizildi.

Ayrıca vatandaşların, resmi kurum ve yetkililerin dışında yapılan manipülatif açıklamalara itibar etmemeleri gerektiği belirtildi.

İkinci MTV Alınacak İddiasına Yanıt
Kaynak: X / @dmmiletisim

Sözcü TV ekranlarında Ebru Baki ile Para Politika programında canlı yayına katılan gazeteci Deniz Zeyrek “Ben şimdi kara kara düşünüyorum. Kesinlikle, iddiaya girebilirim ikinci bir ek Motorlu Taşıtlar Vergisi alacaklar bizden. Yapacaklar başka çaresi yok” ifadelerini kullanmıştı.

GCM Yatırım Banner

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği kısa süre önce Resmi Gazete’de yayımlanmış ve 1 Ocak 2024 itibarıyla uygulanacak MTV ücretleri belirlenmişti.

Motorlu Taşıtlar Vergisi, 2024 yılında yüzde 58,46 oranında artış gösterirken 1301-1600 cc olan motorlu araçlarda 316 bin 400 TL’yi aşanlar için vergi 7 bin 026 TL’ye, 1601-1800 cc olan motorlu araçlarda 452 bin 800 TL’yi aşanlar için 12 bin 413 TL’ye yükselmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.