Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2023’te İyi Performans Beklenen 7 Hisse Açıklandı

CNBC’den Cramer, birçok borsa yatırımcısının aksine hisse senedi piyasalarına dair kötümser bakış açısına katılmadığını söyledi.
2023’te İyi Performans Beklenen 7 Hisse Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dün bu platformda sizlerle paylaştığımız bir haberde, milyon dolarlık yatırımları olan birçok yatırımcının hisse senedi piyasalarına dair endişelerine yer vermişti. Yapılan bir ankete göre yatırımcıların çoğu 2023 yılında hisse senetlerinin düşeceğini ve servetlerine olumsuz etki edeceğini düşünüyor. Bu nedenle de yakın zamanda nakite geçerek, pozisyonlarını bu şekilde korumayı planlıyor.

Bu isimlerin aksine bir görüşü olan CNBC editörlerinden Jim Cramer, Wall Street’in endişelerinin çoğunun abartıldığını söyledi. 2023 yılında kazanma potansiyeli olan çok fazla segment gördüğünü belirterek, tahminlerini açıkladı.

Cramer Kötümser Piyasa Bakış Açısına Katılmıyor

Oldukça pozitif beklentisi olan Cramer, 2023 yılında iyi performans göstereceğine inandığı 7 hisseyi açıkladı.

Bunlardan birincisini ABD merkezli Eli Lilly and Company (LLY) olarak açıkladı. Son kapanışını yüzde 0,52 değer kazancıyla 359,64 dolardan yapan şirket hisseleri, bir yılda yüzde 36,5 oranında getiri sundu.

İkinci sırada Humana Inc (HUM) hisseleri yer alıyor. Yıllık bazda yüzde 11,22 gibi ılımlı bir yükseliş gösteren hisseler, Salı günü yüzde 0,62 değer kaybıyla 501,72 dolardan kapanış yaptı.

GCM Yatırım Banner

Cramer’in yükseliş beklediği şirketler arasında kozmetik ve hijyen ürünleri üreten Johnson & Johnson da yer alıyor. JNJ kodlu hisseler son kapanışını yüzde 0,11 artıda, 175,67 dolardan yaptı.

Dördüncü sırada yer alan şirketin adı Caterpillar Inc. olurken, CAT kodlu hisseleri günü yüzde 1,23 kazançla 235,14 dolardan bitirdi. Bir yılda yüzde 20 oranında prim yaptı.

Deere & Co (DE) da yükseliş beklenen hisseler arasında yer alıyor. Günü yüzde 0,62 artışla 435,36 dolardan sonlandıran hisseler, piyasa sonrası işlemlerde de yükselişini devam ettirdi.

77,59 dolardan kapanış yapan TJX Companies Inc. (TJX) ile 85,16 dolardan kapanan Morgan Stanley (MS) de Cramer’in önümüzdeki yıl beklentisinin yüksek olduğu hisseler arasında yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.