Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2022’de Kripto Sektörü Üzerinde En Çok Etkiye Sahip İsim Seçildi

Kripto haber ve yorum platformu WhaleChart, 2022 yılının en etkili kripto kişiliği için bir anket düzenledi. Detaylar haberde;
2022’de Kripto Sektörü Üzerinde En Çok Etkiye Sahip İsim Seçildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Oldukça çalkantılı geçen bir yılı geride bırakmaya hazırlanan kripto sektörü üzerinde bu yıl da pek çok önemli isim ve kuruluş etkili oldu. Kripto sektörü ve piyasasına dair haber akışı sağlayan, bunun yanı sıra kimi zaman aykırı yorumlarıyla dikkat çeken kripto veri platformu WhaleChart, düzenlediği anketle bu yılın en etkili kripto kişiliklerini seçti.

Belirlenen adaylar arasında yıl boyunca kendilerinden sıklıkla bahsettiren ve neredeyse gündemden hiç düşmeyen Changpeng Zhao, Sam Bankman-Fried, Charles Hoskinson ve Vitalik Buterin gibi popüler isimler yer aldı.

2022’de kripto endüstrisindeki en etkili kişinin kim olduğunu belirlemek için düzenlenen anket kripto haber platformu WhaleChart’ın resmi Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirildi. Adaylar arasında özellikle kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao ile iflas eden FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried’in varlığı dikkat çekti.

Binance CEO’su Zirvede!

Adayların her biri kripto ve web 3.0 alanının önde gelen kişileri olmakla birlikte, haber yazımı esnasında en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao yüzde 35.4 oyla tablonun en üstünde lider görünüyor.

Charles Hoskinson yüzde 34.3 oyla ikinci, Sam Bankman-Fried yüzde 18.9 oyla üçüncü konumda bulunuyor. Vitalik Buterin ise yüzde 11.3 oy aldı ve şu anda dördüncü sırada yer alıyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @WhaleChart

Bununla birlikte, yorum bölümünde, kripto Twitter topluluğu, adaylıkların dışında bırakılan bir ismi, Richard Heart’ı da ön plana çıkardı. İki yıl kadar önce HEX kripto parasını çıkartan Heart, Twitter’da 290 binden fazla takipçisi ve YouTube’da 150 binden fazla abonesi olan çok popüler bir kripto etkileyicisi ve YouTuber olarak biliniyor.

CZ: Kullanıcılarımız Varlıklarının Tamamını İstediğinde Çekebilir

Ankete göre şu anda en etkili kripto kişiliği konumundaki Zhao, son dönemde çabalarının yüzde 100’ünü Binance’teki müşteri varlıklarını korumaya harcıyor.

Zhao, 15 Aralık’ta insanların Binance’teki varlıklarının tamamını çekebileceklerini ve şirketin herhangi bir günde bir sorun yaşamayacağını şu sözlerle duyurdu:

“Yatırımcılarımızın her biri kripto para borsamızda sahip oldukları varlıkların tamamını geri çekebilir. Herhangi bir günde bu konuya dair bir sorunumuz ortaya çıkmayacak. Kripto şirketlerinin, yatırımcı varlıklarını bire bir tutması gerekmekte ve bizim de yaptığımız şey bu.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: MyBroadband

Bankman-Fried’in İade Süreci Tamamlandı

Bankman-Fried, popüler listenin başında yer almasa da, 2022’nin kripto pazarında kesinlikle büyük bir etki yarattı ve sonuçları gelecek yıla daha büyük yansımalar getirecek gibi görünüyor.

FTX kripto borsasının çöküşünün sonrasında cezai dolandırıcılık suçlamalarıyla yüzleşen ismin, FBI gözetiminde yakalandığı Bahamalar’dan ABD’ye iadesi gerçekleşti.

Listedeki bir diğer isim olan Cardano kurucusu Charles Hoskinson , yıl boyunca sadece ADA güncellemeleri ile değil söylemleriyle de sıkça gündeme geldi. Lafını esirgemekten çekinmeyen biri olarak tanınan Hoskinson son dönemde özellikle Coinbase ve XRP’ye dair demeçleriyle büyük tartışma yarattı.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ise geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da kripto sektörü ve pazarın gelişimi adına en önemli isimlerden biri olma konumunu korumuş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın