Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

2019 Yılına VW’den Tiguan Cross Coupe Hazırlığı!

VW'nin uzun süredir konsept, çıkmayacak havasında yürüttüğü Tiguan Cross Coupe, daha yuvarlak hatlarda, fazla donanımlarla 2019 yılında bekleniyor.
2019 Yılına VW’den Tiguan Cross Coupe Hazırlığı!
Yorum

VW’nin kompakt crossover çalışmalarına başladığı 2007 yılında ortaya Tiguan modeli çıkarıldı. Bu tip araçların alevlendiği sıralarda VW’nin akıllaca yaptığı hareketlerden birisi oldu. PQ35, yani Golf’ün platformunda üretim sürecine alındı. Dünyada son sayımlara göre 700 bininin üzerinde Tiguan satışı gerçekleştirilmiş. 2. jenerasyonla beraber farklı ortamlara dair değişik ürünler türetilmeye başlamıştı.

En dikkat çekici olanı sizlerle paylaştığımız arazi donanımlı Tiguan GTE Active olmuştu. Donanımsal anlamda off road sporunu sürekliyici bir araç içerisinde yapmanız için projelendirilmişti. 2016 yılı değişimi ile Arteon yansımalarında güzel bir yapıya büründürülmüştü. Gelen son haberde ise markası Tiguan’ı sportif yaparak sınıfları hareketlendirmek istemiş.

Concept coupe SUV’un farklılıkları belli edici parçalar besliyor.

2019 Yilina Vw Den Tiguan Cross Coupe Hazirligi On Gorunum

Tiguan’ın Cross Coupe’un standartında kalıp içerisinde olan farları bu sefer farklı konumlandırılmış. İki kısımlı ızgara ile aynı yeri paylaşan aydınlatma grubuna Ledlerin koyuluş şeklinin güzel olacağını düşünüyorum.

Farklı çizimlerde ele alınan Cross Coupe’un tampon kısmı da ızgaranın krom duruşuna göre şekillendirilmiş. Turuncu çizimle, mavi Tiguan arasında da farklar olduğunu görüyoruz. Sonuçta her ikisi de güzel ve hangisinin çıktığının bir önemi yok.

Diğer kısımlara yaklaşırken olayın biraz Touareg’e doğru gittiği hissiyatı dolanıyor.

2019 Yilina Vw Den Tiguan Cross Coupe Hazirligi Profil

Açık mavi çalışmanın daha gerçekçi olduğunun kanısındayım. 5 kapılı Coupe’nin devam eden çizgide ufak açı değişimlerine uğrayacak. Lastik – jantlarda seçim yapabileceğiniz farklı desen ve boyut olacağını sanıyoruz.

Tiguan Cross Coupe yuvarlatılmış hatlara kavuşacak.

2019 Yilina Vw Den Tiguan Cross Coupe Hazirligi Arka Gorunum

Arka farların stilleri aynı, yalnızca boyutları değiştirilerek takılacak. Değişen tampon yine coupeye uyumlu şekilde çift çıkış egzoza uygun olan spor tamponla desteklenecek.

İç mekanında farkedilir yer değişimleri bekleniyor.

2019 Yilina Vw Den Tiguan Cross Coupe Hazirligi Kokpit

İlk başta dokunmatik ekranın biraz daha yukarı taşınarak, havalandırma kısımları multi medyanın yanlarına taşınmış. Alt kısım klima kontrol bölgesi parlak siyah cama yakın bir malzemeyle detaylandırılacak.

Onun dışında klima düğmelerinin büyüdüğü, vites kolunun çok kibar olacağı şimdiden belli oluyor.

Gösterge paneliyle birlikte Tiguan Cross Coupe’nin elektrikli bir yapıda olacağını anlıyoruz.

2019 Yilina Vw Den Tiguan Cross Coupe Hazirligi Gosterge Paneli

Krom çerçeveli iç kısımları digitale benzeyen ibarelerde aracın EV bir yapıda olabileceği anlaşılıyor. Eğlence sistemlerinin de donanımlara ekleneceğini koltuk arkası ekranlardan anlamak mümkün.

İlginizi Çekebilir :

Vw Amarok Un Ikinci Nesli Icin Operasyon Basliyor
VW Amarok’un İkinci Nesli için Operasyon Başlıyor!

Biraz daha özelleştirilecek olan Cross Coupe versiyonun deri ve malzeme kalitesinin de farklı olacağı izlenimi verildi. 2019 yılında tanıtımının yapılarak aynı yıl yollarda görme şansımız büyük!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu