Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2018 Yeni Volkswagen Tiguan GTE Active Concept İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı

VW'nin kompakt SUV sınıfının temsilcisi Tiguan, arazilere de göz dikmiş. GTE Active ismi verilen yeni Tiguan'a, ayrıca Hibrid destekli motor geliyor. Bakalım, yeni Tiguan GTE Active Concept versiyonu hangi özelliklerle geliyormuş?
2018 Yeni Volkswagen Tiguan GTE Active Concept İncelemesi, Teknik Özellikleri ve Fiyatı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Alman Volkswagen firması, Toureg 4X4 SUV modelinden sonra, daha alçak yapılarda başka bir SUV istiyordu. 2007 yılı geldiğinde Golf’ün PQ35 platformu kullanılarak Tiguan modeli tanıtıldı. Tiguan’ın ilk gösterimi La Auto Show’da gerçekleşti. Tiguen, kompakt sınıflarda VW’nin çok iyi bir temsilcisi olmuştu. Bunu şuradan anlayabiliriz; üretiminden 4 sene sonra 2011 yılında 70 bin adet satışı yapılmış. Satışlarının büyük bir kısmını Amerika, Çin, Brezilya ve Avustralya’da gerçekleşmiş.

Tiguan pratik yapısı ve EuroNcap’den aldığı 5 yıldızla beraber tüm dünyanın güveninin kazanmıştı. 2016 yılının sonlarına doğru 2.jenerasyon Tiguan’lar yollara çıkmıştı ve daha modern havaya bürünmüştü. VW bu sefer, Tiguan’nın standart off road donanımlı bir modelini hayata geçirmeye çalışıyor. 2017 Yeni Volkswagen Tiguan GTE adında çıkacak olan yeni SUV, Japon SUV sınıflarda yaygın olmayan bir çok unsurla geliyor.

İşte karşınızda VW Tiguan GTE Active Concept:

VW Tiguan GTE’nin Dış Yapısı Arazilere Uyumlu Yapılmış

VW Tiguan GTE Dış Yapısı Arazilere UyumluBence, Tiguan için oluşturmak istedikleri düşünceleri güzel aktarmışlar. Kavuştuğu yeni yüzün aksesuarlar ile tamamlanması amacını belli etmiş.

Yeni Tiguan GTE Ön Görünümü:

Yeni Tiguan GTE Ön GörünümüAslında GTE Active Concept, normal GTE’nin dönüştürülmüş halidir. Ön kısımda değişimlerin çoğunluğu tampon bölgesinde yapılmış. Far yapıları normal Tiguan ile aynı. Siyah zemin üzerine mercekli farları ve kaş kısmından gelen Led farlar gayet güzel.

GCM Yatırım Banner

Yeni Tiguan GTE Tampon Led Grubu:

Yeni Tiguan GTE Tampon Led GrubuOff road donanımlarına tampondan başlanmış. Hava kanallarının şekli standart modeline benziyor. Oldukça büyük konumlandırılmış ters “U” Led aydınlatmalarla birden başka bir dünyaya geçiş yapılmış. Alttan çıkan alt koruması, tamponla bir bütün olmuş.

Yeni Tiguan GTE Tavan Görünümü:

Yeni Tiguan GTE Tavan GörünümüBu aracın yapım amacı off road olduğuna göre tavan lambaları koyulmazsa olmaz! VW, Tiguan’ın tavanı için değişik geometrik şekillerde lambalar entegre etmiş. Tavan portları sayesinde de daha heybetli bir görünüme kavuşmuş.

Yeni Tiguan Yan Görünümü:

Yeni Tiguan Yan GörünümüYan kısmından, yükseltilmiş kasa yapısı daha net gözüküyor. Çamurluklara koyu tonlu dodik korumalar yapıldığı göze çarpıyor.

İkinci göze çarpansa, Bf Goodrich off road lastikleri oluyor. Sanırım üstündeki lastikler çamur lastiği olup, Tiguan’a çamurdan çıkma yetisi katacaktır.

Yeni Tiguan Arka Görünümü:

Yeni Tiguan Arka GörünümüVolkswagen’in bu şekilde 4×4 SUV aracını off road versiyonuna dönüştürmesi, bence akıllıca olmuş. Arka kısmına baktığımızda da GTE’nin standart Tiguan’dan ayrıldığını görüyoruz. Far yapısı değişikliğe uğramamış ve tampona kadar olan kısımlar aynı kalmış.

Tampona indiğimiz zaman krom renklerde yapılmış difüzör olduğunu görüyoruz. Ayrıca bu difizör tampon koruma olarak da yapılmış. VW Tiguan GTE’nin bu kısımda da off road’lara giriş kartını rahatlıkla alabilir.

VW Tiguan GTE’nin İç Mekanı Dışı Kadar Sportif

VW Tiguan GTE’nin İç Mekanı Dışı Kadar SportifTiguan, 2.nesli ile iç mekanında lüks ve digital unsurlara çokça yer verdiğini görmüştük. GTE Active Concept’in farklı olan yanları koltuk yapısı ve bazı araç içi desenler ile ayrılıyor.

2018 Yeni Volkswagen Golf modelinde gördüğümüz 9.2 inç büyüklüğünde ekran koyulup, klima kontrol düğmelerinin tamamı dokunmatik olarak ayarlanmış.

Yeni Tiguan GTE İç Görünümü:

Yeni Tiguan GTE İç GörünümüVW, gerçekten Tiguan’a çok özenmiş ve bir çok olumsuzluklara rağmen böyle başarılı bir model çıkartabilmiş. Tiguan’ın Concept modelinde dikkat edersek koltuk yapıları nubuk-deri karışımı olmuş ve kırmızı lansman renginden kenarlarına şeritler ilave dilmiş.

Yanılmıyorsak 8 farklı iç ambiyans aydınlatma seçeneği olacakmış.

Yeni Tiguan GTE Bağlantı Özellikleri:

Yeni Tiguan GTE Bağlantı ÖzellikleriHer Volkswagen modelinde standart olan Apple CarPlay ve Android Auto GTE içinde mevcut. Telefonlarınızı GTE Active bağlayarak, kolay bir şekilde mobil özelliklerini kullanabiliyorsunuz.

VW Tiguan GTE Active Concept Hibrit Motor ile Geliyor

VW Tiguan GTE Active Concept Hibrit Motor ile GeliyorVW’nin sürekli gelişime tabi tuttuğu 4Motion 4×4 sistemi GTE için biraz farklı gelebilir. Bu fark teknolojisi ile değil, yeni hibrit motoruna kombine edilen 4Motion’un, hangi ülkelere gideceği ile ilgilidir. Türkiye pazarından, Tiguan’ın GTE Active modeline büyük talep olacağı düşüncesindeyim.

Şu anda gelen bilgiler, hibrit motorlu GTE’nin benzinli üniteye entegreli çift elektrikli motorlar ile çıkacağı yönünde.

Yeni Tiguan Hibrit Motor Ünitesi:

Yeni Tiguan Hibrit Motor ÜnitesiToplamda bu motordan 148 beygir güç ve 250 nm tork değeri sağlanacak. Güç dağılımları, 54hp-114 hp olarak bölünmüş.

Tiguan’ın en güçlü versiyonu olan GTE’de 221 beygirlik bir turbo benzinlisi daha var.

Bu motor sayesinde GTE, 0-100 kilometre hızlanmasını yaklaşık 6.6 saniyede gerçekleştirebilir. GTE’yi tamamen hibrid moda aldığınızda tam dolu bataryalar ile 30-35 km arası menzile izin veriyor.

VW Tiguan GTE Active Concept Fiyatı

VW Tiguan GTE Active Concept FiyatıFiyat konusu tam olarak masaya yatırılmasa da, sizin için çıkması muhtemel fiyatlar vereceğiz. VW Tiguan’ın GTE modeli 140 bin TL ile 210 bin TL, GTE Active Concept 4Motion’nun da 170 bin TL ile 250 bin TL arasında olmasını bekliyoruz. Bu tahminleri, en yüksek donanıma sahip versiyonlar üzerinden veriyoruz.

* Yazar Yorumu

İncelemiş olduğumuz GTE Active Concept modelinin 2018 yılı içerisinde çıkışının yapılacağını söylediler. Genel olarak baktığımızda 4Motion ve Hibrid motorun birleşimi ile ortaya muhteşem şeyler çıkabileceği düşüncesindeyim. Güçlü motorlar eşliğinde arazilerin en kıvrak, yetenekli ve karizmatik 4×4’ü olma şansı yüksek.

Üzerine yapılan off road aksesuarları ve donanımları, standart Tiguan’ı oldukça değiştirmiş. Değişik Led grupları ve tavan lambaları ile geceleri ormanlar daha aydınlık olacaktır. Belki bundan sonra da VW Toureg’in bu versiyonunu görebiliriz! Peki, sizlerin yeni Tiguan GTE Active Concept hakkında düşünceleriniz neler olur?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın