Yatırım yapmaya başla!

2016 Vergi Rekortmenleri Listesi Açıklandı! Gizli Tutulan İsimler Dikkat Çekti!

Maliye Bakanlığı, vergi rekortmenleri listesini açıkladı. Ancak listedeki bazı kurum ve kuruluşlar, isimlerinin açıklanmasını istemedi. İşte ayrıntılar:
2016 Vergi Rekortmenleri Listesi Açıklandı! Gizli Tutulan İsimler Dikkat Çekti!

2016 yılının vergi rekortmenleri açıklanırken, ismi açıklanmayan kişi ve kurumlar merak konusu oldu. Zira kurumlardan 27 tanesi isimlerinin açıklanmasını istemezken, kişilerden de 53’ü adının gizli tutulmasını tercih etti. Peki, kamuoyuyla paylaşılanlar kimler oldu? İşte 2016 yılının açıklanan vergi rekortmenleri;

Kurumlar vergisi rekortmenliğinde ikinci sırayı Ziraat Bankası (1.8 milyar), üçüncüyü ise Merkez Bankası (1.6 milyar) aldı. İlk sıradaki kurum ise gizli tutuldu.

Kurumlar vergisi rekortmenliğinde ikinci sırayı Ziraat Bankası (1.8 milyar) aldı

Listenin geri kalanında da bankalar yer aldı. Kurumlar vergisi rekortmenliğinde Merkez Bankası’ndan sonra sırasıyla Garanti, Akbank, Vakıflar Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Halkbank geldi.

2016 kurumlar vergi listesinde ilk sıralarda bankalar yer aldı.

Kurumlar vergisi rekortmenler listesinde 10. sırayı, Elektrik Üretim A.Ş. aldı. Geçtiğimiz yıl 5. sırada yer alan Turkcell ise 48’inci sıraya kadar geriledi.

Gelir vergisi rekortmenleri listesinin ilk 4 ismi değişmezken, birinci sırayı 2015’te de olduğu gibi (45.2 milyon TL) Vehbi Koç’un kızı Semahat Sevim Arsel (46.9 milyon) kaptı.

Birinci sırayı (45.2 milyon TL) Vehbi Koç’un kızı Semahat Sevim Arsel (46.9 milyon) kaptı.

İkinci sırayı Türkiye’nin en zengin iş adamları denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Rahmi Koç alırken, üçüncü sırada Şarık Tara, dördüncüde Suna Kıraç yer aldı.

Sonraki 4 isim isminin gizli tutulmasını tercih ederken, 9. sırada Ömer Koç’un yer aldığı belirtildi. Ali Ağaoğlu listede görülmezken, Acun Ilıcalı 7.2 milyonla 38. sıraya, Cem Yılmaz da 4.7 milyonla 89. sıraya geriledi. Ancak 2016 vergi rekortmenleri listesinde en çok merak edilen husus, kurumlar vergisinde ilk sırayı kimin kaptığı oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum