Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

20 TL’den 200 TL’ye Çıkan Şirketten Ortaklık Haberi Geldi

Yeni proje ve iş ilişkileriyle öne çıkan YEO Teknoloji’den bu kez ortaklık haberi geldi. Yeni kurulan teknoloji şirketiyle ortaklık yoluna gidildiği duyuruldu.
20 TL’den 200 TL’ye Çıkan Şirketten Ortaklık Haberi Geldi
HABER GİRİŞ

Geçen ay Gürcistan’a açıldığını duyuran YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş.’den teknoloji alanında gücünü artıracak yeni bir açıklama geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden, finansal duran varlık edinimi hakkında bildirimde bulunan şirket, ION Membran Teknolojileri A.Ş.’ye yüzde 5 oranında ortak olunması konusunda anlaşma sağlandığını açıkladı.

Bu yıl kurulmuş olan ION Membran ile sağlanan ortaklığın, yeşil hidrojen ve bataryalı enerji depolama sistemleri üretmek için sağlandığı bildirildi.

ION Membran’ın tanıtıldığı açıklamada, şirket için “Hidrojen üreten elektrolizörler, hidrojeni enerjiye çeviren yakıt hücreleri ve batarya hücrelerinde performans ve dayanım açısından en kritik bileşenlerden biri olan membranlar üzerinde çalışmaktadır” ifadeleri yer aldı.

ION Membran’ın hem yenilikçi çözümler ürettiği hem de maliyetleri düşüren performansta üretimde bulunduğu belirtildi. Bu kapsamda membranların yanı sıra lityum pil hücreleri üzerinde çalışmaların yapılacağı söylendi.

Açıklamada, “Uluslararası Enerji Ajansı’nın Net Zero by 2050 A Roadmap for the Global Energy Sector çalışmasına göre, küresel yeşil hidrojen üretiminin 520 Mt’ye ulaşması beklenmektedir. Üretilmesi beklenen toplam hidrojen miktarının %60’tan fazlasının, 600 GW kapasite ile elektrolizörler tarafından karşılanacağı ön görülmektedir. Ayrıca Golman Sachs’ın Green Hydrogen The Next Transformational Driver of the Utilities Industry çalışmasına göre küresel hidrojenin pazarının 2050 yılında 10 trilyon Euro’ya ulaşacağı tahmin edilmektedir” denildi.

GCM Yatırım Banner
YEO Teknoloji Hisse 15-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

2021 yılının Ağustos ayında 20,00 TL’den halka arz olan YEOTK, yıl başından bu yana 150’nin üzerinde artış yaşadı. Savaş haberleriyle satış baskısı gören BIST 100 endeksinin düştüğü günlerde kazançlarını koruyamayan şirket hisseleri aylık yüzde 5, haftalık ise 2 oranında düşüş yaşadı. Yeni güne yüzde 1’in üzerinde artıda giriş yaparak TSİ 10.09 itibarıyla 231.8 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.