Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

20 Milyar Liralık İhraç Belgesine SPK Onayı!

Enerjisa Enerji'nin 20 milyar liralık borçlanma aracı ihraç belgesine Sermaye Piyasası Kurulu'ndan onay geldi. Hisseler ise negatif seyrini sürdürüyor.
20 Milyar Liralık İhraç Belgesine SPK Onayı!
HABER GİRİŞ

Enerjisa Enerji bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yurt içinde borçlanma aracı ihraç belgesiyle ilgili açıklamada bulundu. Şirket 24 Ekim’de aldığı karar neticesinde 20 milyar liralık borçlanma aracı ihracı kararı almıştı. 26 Ekim’de Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) bunun onayını sunmuştu.

Borçlanma aracı ihraç belgesinin niteliğine baktığımız zaman, yurt içinde halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcıya satılmak üzere 1 yıllık dönem içinde bir veya birden fazla seferde gerçekleştirilecek toplam 20 milyar lira tutarına kadar tahvil ya da finansman bonosu ihracından bahsediliyor.

Bu ihraca yönelik ihraç belgesi SPK’dan 1 Aralık gününde onay aldı. KAP’a onayın duyurusunu yapan Enerjisa’nın hisseleri (ENJSA) negatif performansına devam ediyor.

ENJSA kodlu hisseler TSİ 15:20 sularında yüzde 1,67 düşüşle 48,18 lirada seyrediyor.
ENJSA Hisse Fiyatı - 05.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 18 Ekim gününde 57,5 lira ile tüm zamanların zirvesini gördükten sonra gerilemeye başladı. 1 Kasım’da 47,06 liraya kadar gerileyen hisseler, 55,1 liraya yükseldikten sonra yeniden düşüşe geçti ve Kasım sonunda 47,56 liraya indi.

Aralık ayında hafif toparlanma gösteren hisseler 48 lira seviyesinin üstünde gezmeye başlarken, haftalık bazda yüzde 2,58 kayba işaret ediyor. Aylık periyotta yüzde 3,65 oranında kayıp gösteren hisseler, yıllık bazda yüzde 75,89 oranında kazanç sunuyor.

Şimdi Kayıt Olun
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.