Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

18,65 TL’ye Çıkması Beklenen Hisse Portföye Eklendi

Deniz Yatırım, Aygaz’ı döngüsel portföyünden çıkarırken Doğan Holding’i ekledi. DOHOL ve AYGAZ için hedef fiyat ne? İşte detaylar;
18,65 TL’ye Çıkması Beklenen Hisse Portföye Eklendi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da dalgalı hareketler devam ederken aracı kurumlardan önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Yatırımcılar hangi hisselerin yükseliş göstereceğini merak ederken analistler beğendiği hisseleri nedenleriyle birlikte paylaşıyor.

Deniz Yatırım, 9 Temmuz’da döngüsel portföyünde değişiklik yaptığını belirtti. Doğan Holding’in (DOHOL) döngüsel portföye eklendiği, Aygaz’ın (AYGAZ) ise çıkarıldığı duyuruldu.

Doğan Holding’in poraktif portföy yönetimi, bilanço yapısı, solo net nakit pozisyonu, net aktif değer (NAD) iskontusunu azaltma hedefi ve temettü politikası gerekçesiyle beğenildiği ifade edildi.

DOHOL’ün 18,65 TL 12 aylık hedef fiyat ve “al” önerisi ile döngüsel portföye eklendiği paylaşıldı.

AYGAZ Portföye Veda Etti

Aygaz’ın ise kısa-orta vadede yükseliş için yeterli hikaye sunmaması dolayısıyla yüzde +123 ve yüzde +5 düzeylerindeki nominal ve relatif performans ile portföyden çıkarıldığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Öte yandan şirketin sektördeki lider konumu, kargo tarafında büyümesini sürdürmesi ve dünyanın en hızlı büyüyen LPG pazarı olan Bangladeş’deki sürecin uzun vadede değer yaratacak bir yatırım olması nedeniyle beğenildiği aktarıldı. AYGAZ için 12 aylık hedef fiyatın 265 TL, önerinin ise “al” olduğu hatırlatıldı.

9 Temmuz’da DOHOL yüzde 2,5 artışla 16,4 TL’ye, AYGAZ ise yüzde 0,7 düşüşle 171,9 TL’ye geriledi.

Kaynak: Deniz Yatırım

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın