Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

16 TL’den 31 TL’ye Zıplayan Hisseler için Temettü Kararı Geldi

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş., HKTM kodlu hisseleri için kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin yönetim kurulu kararını paylaştı.
16 TL’den 31 TL’ye Zıplayan Hisseler için Temettü Kararı Geldi
HABER GİRİŞ

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimini paylaştı. Şirketin temettü dağıtımına çıkmayacağı duyuruldu.

Açıklamada, şirketin 2022 yılında yönetim kurulu toplantısından çıkan kararda, her yıl net dağıtılabilir dönem kârının asgari yüzde 50’sinin nakden ortaklara dağıtılmasına ilişkin verilen taahhüt hatırlatılarak, kâr dağıtım teklifinin yeniden belirlendiği açıklandı.

Açıklamada, “01.01.2023-31.12.2023 hesap dönemine ait finansal tablolarımıza göre 26.825.941 TL net dönem zararı elde edilmiştir. Bu sebeple şirketimizin kâr dağıtım politikası uyarınca 2023 yılına ait olağan genel kurulunda kâr dağıtımı yapılmamasını genel kurul onayına sunulmaya karar vermiştir” denildi.

Hidropar Hisse 16.05.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin temettü dağıtımına çıkmayacağını duyurduğu günde HKTM kodlu hisseleri ekside kayda geçti. Yıllık primi yüzde 77’de kalan hisseler yazım anında 21,22 liradan işlem gördü. Hisseler bu yıl 16 liradan 31,90 liraya kadar çıkış göstererek dikkatleri üzerine çekmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.