Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

150 Milyon TL’lik Tasarruf Sağlayacak Proje Devreye Alındı

Kervan Gıda Sanayi, milyonluk elektrik tasarrufu sağlayacağı proje hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
150 Milyon TL’lik Tasarruf Sağlayacak Proje Devreye Alındı
HABER GİRİŞ

Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden enerji maliyetlerini sınıflandırma projesi hakkında açıklamada bulundu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada “Enerji Maliyetlerini Sıfırlama Projesi başlıklı duyurumuzda Manisa’nın Demirci İlçesi, Sevinçler Köyü mevkiinde 325.000 metrekare arazi üzerinde 25 MW kapasiteli güneş enerji santrali yatırımına başlanma kararımız duyurulmuştu.” ifadeleri kullanıldı.

Santralin yarısını oluşturan 12,5 MW gücündeki kısmın devreye alındığını ve elektrik üretimine başlandığı bilgisinin iletildiğini kaydetti.

Kalan kısmın Haziran ayı içerinde devreye alınmasının beklendiği not edildi. Santralin tamamen devreye girdiğinde şirketin Türkiye’deki üretim tesislerindeki enerji maliyetlerinin tamamının karşılamasının amaçlandığı not edildi.

Yıllık 150 milyon TL civarında elektrik gideri tasarrufu yapılabileceği aktarıldı. Bunun da FAVÖK ve net karın artırıcı etkisinin olması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Manisa İli Gördes İlçesi’nde ve Burdur İli Kemer İlçesi’nde sahibi olduğumuz toplam 418.320 metrekare büyüklüğündeki arsalarımızın da önümüzdeki süreçte gelir getirici şekilde değerlendirilmesi planlanmaktadır.”

Kervan Gıda’nın borsada işlem gören hisseleri (KRVGD) bugün açılışı 29,72 TL’den yaptı. Hisseler yıllık bazda yüzde 87,54, aylık bazda yüzde 1,5 kazandırdı. Günlük kaybı yüzde 4’ü geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.