Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

12 Gündür Tavan Giden Şirketten Yeni Satın Alma

Borsa İstanbul’a güçlü bir tavan serisiyle giriş yapan Pasifik Teknoloji, halka arz sürecinde taahhüt ettiği gibi şirket satın almalarına başladı.
12 Gündür Tavan Giden Şirketten Yeni Satın Alma
HABER GİRİŞ

6-7 Şubat tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleştirilen Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş, 13 Şubat 2024 tarihi itibarıyla borsada işlem görmeye başladı. PATEK koduyla 35,00 TL’den halka arz edilen şirket hissesi, tam 12 gündür tavan serisini bozmadı.

Borsaya hızlı bir giriş yapan şirket hissesinin fiyatı 109,50 liraya kadar yükseldi. Böylelikle halka arz edildikten sonra hissenin toplam getirisi yüzde 200’ü geçti. Pasifik Teknoloji şimdi de önemli bir satın alma haberiyle yatırımcılarını sevindiriyor.

Pasifik Grubu CEO’su F. Nusret Dur, halka arz sürecinde ifade ettikleri gibi şirket satın alma ve birleşmeler ile Pasifik Teknoloji’nin hem ürün ağını geliştirmek hem de yeni pazarlara açılmak için yatırımlarına devam ettiğini belirtti.

Pasifik Teknoloji Titra Teknoloji’nin Yüzde 51’ini Satın Aldı

Ankara merkezli Titra Teknoloji’nin yüzde 51 oranındaki hissesini 478 milyon 197 bin TL bedel karşılığında satın aldıklarını açıklayan Nusret Dur, Titra’nın Türkiye’nin ilk insansız helikopteri olarak envantere alınan Alpin ile adını duyuran bir şirket olduğunu söyledi.

Şirketin faaliyet alanları arasında; askeri ve sivil kullanıma uygun insansız hava araçları sistemleri, akıllı sağlık sistemleri, akıllı şehirler, yapay zeka, siber güvenlik teknolojileri, büyük veri analizi gibi alanlarda inovatif projelerin üretimi gibi konular yer aldığını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Pasifik Teknoloji Genel Müdürü M. Selman Dönmez, Titra Teknoloji’nin çok önemli işlere imza atacağına inancının tam olduğunu belirterek, satın almanın tamamlanmasının ardından Pasifik Teknoloji çatısı altında mevcut ürün ve hizmetleri daha da geliştireceklerini ve teknoloji alanında hem ulusal hem de uluslararası arenada çok güçlü bir oyuncu olacaklarını dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.