Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

11 Kritik Modele Göre Bu Hisse 350 TL’ye Çıkabilir!

Borsa İstanbul’da işlem gören Doğuş Otomotiv hisseleri için değerlendirme paylaşıldı. Kritik seviyeler ne? 350 TL’ye kadar çıkabilir mi? İşte detaylar;
11 Kritik Modele Göre Bu Hisse 350 TL’ye Çıkabilir!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da seçim öncesinde 9000 puan altına doğru geri çekilmeler göze çarpıyor. Fitch Ratings’in Türkiye için yaptığı pozitif değerlendirmelerin etkisinin kısa sürdüğü dikkat çekerken uzmanlar piyasaların seçim belirsizliğinden dolayı dalgalandığını ifade ediyor.

Analistler, seçim sürecinin ardından borsada bir miktar dinlenme görüleceğini, devam eden dönemde yukarı yönlü hareketlerin devam edeceğini belirtiyor. Yatırımcılar, pozitif beklentilerin öne çıktığı ortamda öncü hisselerin nasıl bir performans göstereceğini merak ediyor.

11 Kritik Modele Göre Bu Hisse 350 TL’ye Çıkabilir!Kaynak: Paratic Piyasalar

Investing yazarlarından Güney Caymaz, Doğuş Otomotiv (DOAS) hisselerini değerlendirdi ve analist hedeflerini açıkladı. Hissenin 2023’ün Ağustos ayından bu yana konsolidasyon aşamasını devam ettirirken 200 TL bölgesinde salınımını sürdürdüğünü belirtti.

13 Mart saat 15.00 itibarıyla yüzde 0,6 düşüşle 278 TL’den işlem gören hissede 285 – 290 TL aralığının direnç, 255 ve 220 TL’nin destek seviyeleri olduğunu aktardı.

GCM Yatırım Banner

Hissenin 2024’te yukarı yönlü hareketlerle Şubat ayında direnç bölgesini iki kez test ettiğini fakat henüz bu sağlam direnci kırabilecek alıcı hacmine ulaşamadığını ifade etti. Hisse fiyatının kısa vadeli EMA değerlerinin üzerinde kalması durumunda 290 TL direncinin kırılabileceğini, devam eden süreçte 330 TL’ye doğru bir hareket görülebileceğini paylaştı.

225-220 TL destek seviyelerinin kaybedilmesi ve satış baskının artması durumunda DOAS’ın 220 TL’ye kadar düşebileceğini kaydetti.

11 Kritik Modele Göre Bu Hisse 350 TL’ye Çıkabilir!Kaynak: InvestingPro

InvestingPro üzerinden bakıldığında hisse için 11 finansal modelin ortalama fiyatının 350 TL olarak hesaplandığı görülüyor. Bu da DOAS’ın mevcut fiyatının yüzde 25’in üzerinde iskontolu olduğu anlamını taşıyor.

Finansal sağlık bilgisine bakıldığında gelişmekte olan piyasalarda faaliyet gösteren şirket 100’den fazla kriterde yapılan karşılaştırmaya göre “üstün performans” kategorisinde yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.