Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

11 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaşan XRP için 3 Dolar İddiası!

Ripple ağının yerel tokenı XRP'nin kazançları, 11 ayın en yüksek seviyesine ulaştığı gün içinde iyice yoğunlaştı. Detaylar haberde;
11 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaşan XRP için 3 Dolar İddiası!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasalarına yükseliş hissinin dönmesiyle Ripple ağının yerel tokenı XRP’nin son günlerde elde ettiği kazançlar daha da yükseldi. Çarşamba günkü seansta yüzde 17’ye kadar yükselen XRP’nin küresel piyasa değeri yüzde 5’in üzerinde arttı.

Son günlerin en çok getiri sağlayan kripto para birimlerinin başında gelen XRP böylelikle Çarşamba günü de boğa koşusunu sürdürmüş oldu.

Mayıs’tan Bu Yana En Güçlü Noktasında

XRP/USD paritesi, Salı günü 0.4866 dolara düştükten sonra, bugünün seansının erken saatlerinde gün içi en yüksek seviyesi olan 0.5804 dolar noktasına kadar tırmandı.

Token, hareketin bir sonucu olarak 9 Mayıs’tan bu yana en güçlü noktasına ulaştı ve bu süreçte uzun vadeli direnç bölgesi olarak görünen 0.5550 doları da kırdı.

Artış, 14 günlük göreli güç endeksinin (RSI) 70.00 seviyesindeki son direnç noktasından kurtulmasıyla geldi.

GCM Yatırım Banner

Boğalar Karlarını Güvence Altına Alıyor

Genel olarak, boğalar bu mevcut belirsizlik noktasının yakınında karları güvence altına almış gibi göründüğü için önceki kazanımlar son saatlerde biraz azaldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

XRP fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0.55 dolar civarında işlem görüyor.

Peter Brandt’tan 3 Dolar İddiası

Son fiyat hareketleri ile odak noktası olan XRP, piyasanın tanınmış analistlerinin de gündemine yeniden girdi. Bir zamanlar XRP’yi çöp olarak nitelendiren tecrübeli analist Peter Brandt, XRP’nin 3 doları hedeflediğini öne sürdü.

Kıdemli analist, Chart Wizards topluluğuna sunduğu son haftalık raporun bir bölümünde, kendisi için bile şaşkınlık yarattığını söylediği XRP fiyat tahminini paylaştı.

Brandt, XRP’nin 4 Ocak 2018 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.84 dolara ulaşmasından bu yana düşüşte olduğuna dikkat çekti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @ChartWizardsNFT

Şirketin iki yıldır SEC davasıyla mücadele etmesinin piyasadaki boğaları tükettiğini söyleyen isim, izleme listesinde yeniden göründükten sonra, XRP’nin şimdi tekrar odak noktasına geldiğini ifade etti.

XRP’nin 3 günlük grafiğinde, kripto para birimini kendisi için asimetrik trade haline getiren Bileşik Dayanak Alt modelini tespit ettiğini söyleyen Brandt, fiyatın bu formasyonu yerine getirmesi halinde minimum hedefinin 2018’de oluşturulan yüksek seviyelere yakın bir şekilde 3 dolarlık fiyat noktasının üzerinde olacağının altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.