Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

100 Milyar Doları Aştı! Rekor Sırası Bu Coin Grubunda Olabilir!

DeFi kilitli toplam değeri Mayıs 2022'den bu yana ilk kez 100 milyar dolar seviyesini aştı. DeFi tokenlar için yeniden canlanma zamanı mı? İşte detaylar...
100 Milyar Doları Aştı! Rekor Sırası Bu Coin Grubunda Olabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dencun yükseltmesi Ethereum ana ağında yayına girerken, DeFi (merkeziyetsiz finans) protokol tokenları Çarşamba günü çift haneli kazançlar elde etti. Ethereum’un uzun zamandır beklenen önemli teknik güncellemesi, DeFi anlatısının yeniden canlanmasına neden oldu.

THORChain (RUNE), Ribbon Finance (RBN), AAVE, Pancake Swap (CAKE), Maker (MKR) fiyatları, günlük zaman diliminde çift haneli rakamlara tırmanarak yatırımcılarını mutlu etti.

DeFi Token Fiyatlarında Büyük Artış Görüldü

Çarşamba günü yapılan Ethereum Dencun yükseltmesi, staking, restaking ve DeFi protokolleri gibi çeşitli grupları ateşledi.

DeFi TVL Verileri
Kaynak: DefiLlama

DeFiLlama’dan alınan verilere göre DeFi’de kilitli varlıkların toplam değeri (TVL) 13 Mart itibarıyla 105 milyar dolara ulaştı. DeFi TVL, böylelikle Mayıs 2022’den bu yana ilk kez 100 milyar doları aşmış oldu.

DeFi token Fiyatları Yükselişte
Kaynak: CoinGecko

TVL’deki artışa, yukarıdaki fiyat tablosunda görüldüğü üzere, günlük zaman dilimi süresince çift haneli fiyat artışları eşlik etti.

GCM Yatırım Banner

Bu grubun önde gelen tokenlarından AAVE’nin fiyatı gün içinde yüzde 14’e varan yükseliş hareketleri sergiledi.

Kripto analisti Ekta Mourya’ya göre DeFi token, daha fazla kazanç elde etmeye hazırlanıyor ve muhtemelen Mayıs 2022’deki zirvesi olan 162,20 doları tekrar ziyaret ederek yaklaşık yüzde 10’luk bir yükseliş gösterecek.

AAVE Fiyatı Yüzde 10 Yükselebilir

AAVE fiyatının şu anda yükseliş trendinde olduğunu söyleyen analist, DeFi tokenın, yaklaşık 21 ay aranın ardından Çarşamba günü itibarıyla 2024’ün en yüksek seviyesi olan 153,72 dolara tırmandığı bilgisini verdi.

Analist, 137 ila 138 dolara kadar geri çekilmesinin ardından fiyatın, 2024 zirvesi olan 153,72 dolara geri dönmesinin ve Mayıs 2022’nin en yüksek seviyesi olan 162,20 dolara doğru yükselmesinin muhtemel olduğunu ifade etti.

Müthiş Osilatör (AO) üzerindeki yeşil çubukların yükseliş tezini desteklediğini, bunun pozitif bir momentumun olduğunu ve yükseliş trendinin muhtemelen sağlam olduğunu gösterdiğini belirtti. Göreceli Güç Endeksi (RSI) değerlerinin de yükselişe sinyal yaktığına dikkat çekti.

AAVE Fiyatı Yükseliş Sinyalleri Veriyor
Kaynak: TradingView

Yüzde 50 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 138,36 doların altına yakın bir mum çubuğunun, DeFi tokenının yükseliş tezini geçersiz kılabileceği konusunda da uyaran Mourya, AAVE fiyatının bu durumda 135,44 dolardan destek bulabileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın