Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

100 ila 1000 Arası Bitcoin Bulunan Cüzdanların Sayısı Artmaya Devam Ediyor

Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde BTC alımı sonrası cüzdanlardaki varlıklar artıyor.
100 ila 1000 Arası Bitcoin Bulunan Cüzdanların Sayısı Artmaya Devam Ediyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz Şubat ay ında Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldığını açıklamıştı. Daha sonrasında ise araç satışlarında Bitcoin ile ödeme kabul edileceği duyuruldu. Bu açıklamalar Bitcoin’in değerinde hızlı bir artış yaşanmasına neden oldu. Kripto para Nisan ayında 64.800 dolara kadar tırmanmış ve tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Blockchain analitik platformu Glassnode, Tesla’nın BTC alımını açıklamasından bu yana 100 ila 1000 arası Bitcoin bulunduran cüzdanların sayısının arttığını gösteriyor. Bu cüzdanlardaki yaklaşık Bitcoin miktarının 19.5 milyar dolar seviyesinde olduğu tahmin ediliyor.

100 ila 1.000 Bitcoin bulunduran cüzdanlar
Kaynak: Glassnoe

Şirketler ve diğer kurumlar arasında Bitcoin’e olan ilgide, kripto para biriminin anti-enflasyon anlatısı nedeniyle patlama yaşandı Birçok spekülatör, Bitcoin’i, ABD hükümet tahvilleri ve ABD doları gibi geleneksel güvenli limanlara yatırımcıların iştahını baltalayan Federal Rezerv’in genişlemeci para politikalarına karşı bir sigorta olarak öngördü.

1.000 - 10.000 Bitcoin bulunduran cüzdan sayısı
Kaynak: Glassnode

Glassnode metriği, 100-1K BTC cüzdanları tarafından tutulan Bitcoin arzının Tesla’nın duyurusundan önce sabit olduğunu, ancak ondan sonra çarpıcı bir şekilde yükseldiğini ortaya koydu.

Ancak veriler Tesla’nın BTC alımını açıklamasının ardından daha büyük balinaların Bitcoin’lerini sattığını da gösteriyor. Bu da Bitcoin’in 64.000 dolardan 30.000 dolar seviyelerine kadar düşmesinde önemli rol oynadı. Kripto para birimi an itibariyle 39.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.