Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

1 Nisan Geliyor! Balinalar Kazanç için O 2 Altcoini Biriktiriyor!

Büyük çaplı cüzdan sahipleri olarak bilinen yatırımcı grubu balinalar, yaklaşan token kilit açılım etkinlikleri öncesinde DYDX ve GMT biriktiriyor. Detaylar;
1 Nisan Geliyor! Balinalar Kazanç için O 2 Altcoini Biriktiriyor!
HABER GİRİŞ

Borsalardaki dYdX (DYDX) ve GMT (GMT) token miktarı son günlerde düşüş gösteriyor. Birkaç büyük cüzdanlı yatırımcının, bu coinlerin büyük miktarını Salı günü itibarıyla dev kripto para borsası Binance’ten çıkarmış olması dikkatleri çekti.

Söz konusu çıkışlar, her iki kripto varlık için 1 Nisan‘da gerçekleşecek olan token kilidi açma etkinliği öncesinde gerçekleşmiş oldu.

DYDX ve GMT Pazarında Hareketlenmeler

Spotonchain’den elde edilen zincir üstü veriler, büyük cüzdan yatırımcılarının DYDX ve GMT tokenlarını büyük hacimlerde Binance’ten çekerek portföylerindeki varlıkları borsa dışında biriktirdiğini gösteriyor.

Şu anda 13,9 milyon dolar değerinde DYDX tokenı tutan bir balina cüzdan adresi, Salı günü erken saatlerde Binance’ten ortalama 3,578 dolar fiyatla 1,86 milyon DYDX çekti.

Bu hamlenin ardından balinanın, DYDX varlıklarında gerçekleşmemiş 1,12 milyon dolarlık kazancı bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

Yine Salı günü, bir başka büyük cüzdan Binance’ten ortalama 0,346 dolar fiyatla, toplamda yaklaşık 16 milyon dolar değerinde 46,2 milyon GMT tokenı çekti. Spotonchain verilerine göre cüzdan adresinde toplam 30,3 milyon dolar değerinde GMT tokenı bulunuyor ve 2,2 milyon dolarlık gerçekleşmemiş kazanç elde ediyor.

Son iki gün içinde, diğer iki balina Binance’ten yaklaşık 32 milyon dolar değerinde toplam 98,95 milyon GMT tokenı çekti.

GMT Balina Hareketleri
Kaynak: Spotonchain

Borsalardaki DYDX ve GMT arzı son iki hafta içinde sürekli olarak düştü. 9 Mart’tan bu yana DYDX arzı 5,5 milyon azalırken, 2,06 milyon GMT tokenı borsalardan ayrıldı.

Fiyat Artışı için İşaret mi?

Bu düşüşler, her iki token için de yaklaşan kilit açma etkinliği öncesinde meydana geldi. Genel olarak, token arzındaki düşüş bir varlık üzerindeki satış baskısını azaltır ve fiyat kazançlarının önünü açar.

DYDX ve GMT söz konusu olduğunda, borsalardaki arzın balina birikimiyle birlikte azalmasının, büyük cüzdan adreslerinin fiyatta artış beklediğinin bir işareti olduğuna dikkat çekiliyor.

Tokenunlocks verileri, DYDX’in 1 Nisan’da 114 milyon dolar değerindeki dolaşımdaki arzının yüzde 11’inden fazlasının kilidini açacağını gösteriyor. GMT tokenı ise aynı gün 3,32 milyon tokenın planlanmış doğrusal kilidini açacak.

Uzmanlar, zincir üstü verilerin yaklaşan token kilidinin açılmasıyla birleştirildiğinde, DYDX ve GMT token fiyatlarının kilit açma olayına rağmen son kazançlarını sürdürmesinin muhtemel olduğunu belirtiyor.

Balinaların, DYDX ve GMT’yi borsalardan çektiğinden, satış baskısını hafifletmeleri ve token fiyatlarını önümüzdeki günlerde ve haftalarda sert bir düzeltmeye karşı desteklemelerinin muhtemel olduğunun altı çiziliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.