Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

1 Milyon İstihdam Projesinde İşveren Kayıtları Başladı

Hazine ve Maliye Bakanı, işverenler için 1 milyon istihdam projesine kayıtların başladığını açıkladı. Sisteme dair ayrıntılar şöyle…
1 Milyon İstihdam Projesinde İşveren Kayıtları Başladı
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “1 milyon istihdam” projesi kapsamında işverenlerin, bilgi teknolojileri alanında ihtiyaç duyduğu insan kaynağına ulaşmak için projeye kaydolmaya başladığını duyurdu.

Açıklamasında hızlı gelişen bilgi teknolojilerinin, yatırımlarda ve işletmelerde verimliği artırarak iktisadi kalkınmanın bir parçası haline geldiğini söyledi.

Paylaşımının devamında, “Projeye kaydolarak istihdama katkı sağlayan işverenlerimize teşekkür eder, bu alanda kariyer sahibi olmayı hedefleyen vatandaşlarımıza eğitim ve işe alım süreçlerinde başarılar dileriz.” ifadesini kullandı.

1 Milyon İstihdam Projesi
Kaynak: Twitter

Başvurular Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/ sitesi üzerinden yapılacak. 2023 yılına kadar bilgi teknolojileri alanında 1 milyon kişinin istihdama hazır hale getirilmesi hedefleniyor.

Vakıfbank 7 Şubat’taki paylaşımında, bilgi teknolojileri alanında nitelikli iş gücünü yetiştiren ve işverenlerle buluşturan #1Milyonİstihdam projesini desteklediklerini belirtmişti.

GCM Yatırım Banner

Sistem üzerinde yer alan bilgilere göre toplam başvuru sayısı 859.346 oldu. Şu ana kadar 791.931 kişinin eğitim aldığı ve 357.512 özgeçmişin doldurulduğu biliniyor.

Projeye başvurup, iş bulmak isteyenlerin sırasıyla şu adımları izlemeleri isteniyor:

  • Sisteme kaydol.
  • Özgeçmişini doldur.
  • Kariyer rehberinden ilgi duyduğun alanı seç.
  • Seçtiğin alanda ilgili eğitimleri tamamla.
  • Bir milyon istihdam işverenlerinin ilanlarını takip et.
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.