Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

1 Ekim’den İtibaren İzocam Ticaret Hisselerinin Borsa İstanbul’daki İşlemlerine Son Verilecek!

Hisselerinin büyük bir kısmı İzocam Holding tarafından alınan İzocam Ticaret Hisseleri'nin 1 Ekim'den itibaren Borsa İstanbul'dan çıkarılmasına karar verildi.
1 Ekim’den İtibaren İzocam Ticaret Hisselerinin Borsa İstanbul’daki İşlemlerine Son Verilecek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İzolasyon ya da bilinen adıyla yalıtım sektöründe faaliyet gösteren ve hisselerinin önemli bir kısmı İzocam Holding tarafından satın alınan İzocam Ticaret’in payları, alınan karar kapsamında 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren işlemlerine Borsa İstanbul’da devam edemeyecek.

Borsa İstanbul’da IZOCM koduyla bir süredir işlemlerine devam eden şirketin çıkarılmasına yönelik açıklama Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirildi.

İzocam Ticaret’in halka arzı gerçekleştirilen hisselerini toplayan İzocam Holding, bir süre önce şirketin borsa kotunda bulundurulmamasına yönelik bir istekte bulunmuştu.

İzocam Holding İstekte BulunmuştuKAP’ın açıklamasından edinilen bilgiye göre, pay alım teklifi bir süredir yapılıyordu ve söz konusu bu teklif 17 Eylül 2019 tarihinde sona erdi. Ardından İzocam Ticaret’in hisselerinin Borsa İstanbul’da işlem göreyemeceğine ilişkin haber duyuldu.

Ayrıca pay alım teklifinden yanıt alınamayan ortakların 3 yıl boyunca İzocam Holding’e başvuru yaparak ellerinde kalan payların alınmasını sağlayabilecekleri öğrenildi. Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamaya göre elde kalan payların İzocam Holding A.Ş. tarafından satın alınabilmesini sağlamak amacıyla, kalan pay bedellerinin karşılığı olan miktarın Takasbank’ta bloke edildiği bildirildi.

Alınan kararla kapsamında İzocam Ticaret hisseleri 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren Borsa İstanbul’da işlem göremeyecek.

İzocam Borsa İstanbul'da İşlem GöremeyecekKonuyla ilgili resmi bildiri yayınlayan İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş. açıklamasında; pay alım teklifinin 17 Eylül’de sona erdiğini, pay alım teklifi işlemleri sonuçlarının o tarihten itibaren KAP’ta bildirildiğini ve ardından şirket paylarının 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren Borsa kotundan çıkarılmasına karar verildiği bilgileri yer aldı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca şirketin Borsa İstanbul’dan çıkarılmasına 24 Eylül’de net olarak karar verildiği yine açıklamada yer alan bilgilerden öğrenildi.

Öte yandan 3 ayın ardından dün bir ilke imza atan BIST 100 Endeksi, TL varlıklarında alımların artmasıyla birlikte 104.767 puana çıktı. Türkiye’nin 5 yıllık CDS risk primi ise 360’a kadar geriledi. BIST 100’de dün meydana gelen bu yükseliş, bankacılık endeksindeki hareketlilikten destek buldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın