Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

1 Ayın En Güçlü Değerine Ulaşan AUD/USD Yükselişi Sürdürüyor

AUD/USD paritesi, bugünkü seansta 0,7385’le bir ayın yükseğini test etti.
1 Ayın En Güçlü Değerine Ulaşan AUD/USD Yükselişi Sürdürüyor

Avustralya dolarının Amerikan doları karşısındaki değerini ifade eden AUD/USD paritesi, 12 Eylül seansında bir ayın en güçlü seviyesine ulaştı. Gün içi yüksek seviyenin ardından kazanımlarının bir kısmını verse de pozitif bölgede seyrini sürdürdü.

Dün en son 0,7348’de işlem gören majör parite, açılışı 0,7352’de yaptı. Dalgalı bir seans geçiren parite bir ayın zirvesini Avrupa seansında kaydetti.

TSİ 16.34’te yüzde 0,26 artıda işlem gören paritenin gün içi hareket aralığı 0,7331 – 0,7385 oldu.
AUD/USD Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Yükselişin sürmesi durumunda ilk teknik direnç 0,7391’e işaret etti. Düşüş ihtimalinde ise 0,7337 birinci teknik destek olarak görüldü. Tüm göstergelerde kazançta duran parite haftalık bazda yüzde 1 değer kazandı. Yıllık kazanç ise yüzde 2 oldu.

Piyasalarda ülkenin en kalabalık eyaletlerinden birinde COVID-19 kısıtlamalarının gevşetilmesi memnuniyetle karşılandı.

Dört aylık bir karantinanın ardından Sydney’de barların, restoranların ve spor salonlarının yeniden açılması ekonomik iyileşme beklentilerini artırarak Avustralya dolarında yükselişi hızlandırdı.

Daha yüksek emtia fiyatları Avustralya dolarında toparlanmayı desteklerken Credit Suisse uzmanları para biriminde daha fazla güç konusunda şüphe duyduğunu belirtti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum