Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

1,5 TL’den 11 TL’ye Çıkan Hisseye Emir Paketi Tedbiri

Borsa İstanbul ETILR, GSDDE, METRO, OYLUM, ZEDUR, BALAT ve YGYO hisseleri için tedbir alındığını duyurdu. YGYO, yıllık yükselişiyle dikkat çekti. İşte detaylar;
1,5 TL’den 11 TL’ye Çıkan Hisseye Emir Paketi Tedbiri
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada volatilite bazlı tedbir sistemi kapsamında 7 hisse için tedbir kararı alındığı belirtildi.

Tedbir kararının 15.05.2024’ten 14.06.2024 tarihleri arasında uygulanacağı paylaşıldı. Bu tarihler arasında Etiler Gıda (ETILR), GDS Denizcilik (GSDDE), Metro Holding (METRO), Oylum (OYLUM), Zedur Enerji (ZEDUR) paylarının kredili işlemlere konu edilemeyeceği belirtildi.

Balatacılar Balatacılık (BALAT) ve Yeşil GYO (YGYO) hisseleri ise emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Tedbir kararı alınan hisseler arasında yıllık performansıyla en çok dikkat çeken hisse YGYO oldu.

1,5 TL’den 11 TL’ye Çıkan Hisseye Emir Paketi TedbiriKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023’ün Mayıs ayında 1,5 TL seviyelerinde olan YGYO, yılı 3,2 TL’den tamamladı. 14 Mayıs’ta yüzde 10 düşüşle 11,7 TL’ye gerileyen YGYO, aylık yüzde 123, yıllık yüzde 680 oranında değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.