Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tüm Zamanların 0-100 Performansı En İyi 10 BMW Modeli

BMW'nin yüksek hız limitlerine ulaşabilen modelleri olduğunu biliyoruz. Peki, tüm zamanların 0-100 performansı en iyi BMW modelleri neler?
Tüm Zamanların 0-100 Performansı En İyi 10 BMW Modeli
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Lüks araba hayranları dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden BMW modellerinden daima övgüyle söz eder. Şirketin efsaneleşen adı altındaki üretim neredeyse yüz yıldır devam etmektedir. ABD’de her yıl neredeyse 300 bin BMW modelinin parçaları çok seri şekilde bir araya getirilmektedir. İnanın bana herhangi bir markanın araba üretimi hiçbir zaman bu kadar yüksek olmamıştır. Zamanla şirket, yenilik ve tasarım konusunda dünya liderleri arasında yer almış olup, aynı zamanda da lüks araç piyasasına da ağırlığını koymuştur.

BMW tasarımları zaman geçtikçe köşeli sedan araçlardan; şık, modern ve hızlı makinelere dönüşmüşlerdir. Şirketin araçlarının birçoğu saatte 240 kilometrelik hızın üzerine çıkabilmektedir. Bu durum BMW şirketinin otomobil ve arazi taşıtları filosunun diğer araçlara göre daha çok tercih edilmesini sağlamış olmasının yanı sıra; marka, motosiklet alanında da dünyanın en iyileri arasında yer almaya başlamıştır. Alman lüks otomobil sektörünün dev üçlüsünden bir tanesi olan BMW, hızlı gelişen rakiplerine ayak uydurmayı başararak bu dev isimler arasına adını yazdırmıştır.

BMW şirketinin yıllar boyunca ciddi hız limitlerine ulaşabilen bazı modeller ürettiğini biliyorsunuz, fakat gerçekten heyecan arayanlar için hangi araç daha doğru bir seçim olabilir? İşte bugün sizlerle bu sorunun cevabını ararken, hız limitlerini zorlayan en seri 10 BMW modeline de göz atmış olacağız.

Huzurlarınızda 0-100 kilometre performansı en iyi 10 BMW modeli:

10 M3 CRT

4.4 Saniye

GCM Yatırım Banner

M3 CRTM3 DCT modeline benzer olan CRT modeli, M3’ün hafif versiyonu olması ile birçok kardeşini geride bırakmayı başarmıştır. 450 beygir gücü ile 4.4 litre V8 motoru sayesinde yola jet gibi devam eden bu modelin yapımında, güçlü bir performans sağlayabilmesi için karbon fiber bileşenlerden yararlanıldığı biliniyor. Araba meraklıları için kötü olan haber ise 2012 M3 CRT modelinden sadece 67 adet üretilmiş olması. Bu BMW başyapıtlarından birine rast geldiğinizde, iyice bir göz gezdirdiğinizden emin olun; çünkü CRT modelinin bir başka etkileyici özelliği ise 0’dan 100 kilometrelik hıza 4.4 saniyede ulaşan en hızlı BMW modellerinden bir tanesi olmasıdır.

BMW’nin VALE HİZMETİ VEREN ZIRX’e YAPTIĞI MİLYON DOLARLIK YATIM İÇİN TIKLAYIN.

9 M5

4.3 Saniye

M5Büyük kardeşi M6 modeli ile karşılaştırdığımızda, BMW M5 modeli her zaman için daha hızlı ve daha çekicidir. Hız sevenler, bu aracın 560 beygir gücü üretmesine izin veren 4.4 litrelik V8 motoru ile hiçbir sorun yaşamayacaklar. Hafif ağırlığı, hassas direksiyonu, kısma borusu ve şanzıman programı ile yollardaki müthiş araçlardan M5’i üretmek için, BMW mühendisleri zaman sıkıntısı yaşamamış olmalılar. Bütün bunlar sizlere etkileyici gelmediyse, saatte sıfırdan 100 kilometrelik hıza 4.3 saniyede çıkıyor olmasını da bir düşünün.

8 M3 GTS

4.2 Saniye

M3 GTSM5 ve M6 modellerinin güçlerine karşı M3 GTS modeli başlı başına bir başyapıt. Mühendisler M3 modelinin bu parçasının pistlerde yer alabilmesi için ekstra ağırlık yapan parçaları çıkardılar ve ultra titanyum egzoz sistemi kurdular. 444 beygir gücü ile 4.4 litre V8 motoruna sahip M3 GTS, pistlerde ya da otobanda çeşitli rekabetler için yol tutuş becerisinden daha fazlasına sahiptir. M3 GTS modeli ayrıca 0’dan 100 kilometrelik hıza 4.2 saniyede ulaşabilmektedir. Bu aracın fiyatı sıradan M3 modellerinin iki katına yakın olmasına rağmen, M3 GTS modelinin tüm zamanların en hızlı BMW modelleri arasında olmasını sağlayan ekstra performans deneyimi yaşayabilmek için göze alınabilir bir rakama sahiptir.

ALMAN OTOMOTİV DEVİ BMW HAKKINDA DAHA ÖNCE DUYMADIĞINIZ 21 GERÇEK İÇİN TIKLAYIN.

7 M3 Coupe DCT

4.1 Saniye

M3 Coupe DCTBMW’in M3 koleksiyonu çok fazla geçmişe sahiptir. 2012 model 7 ileri şanzımana sahip DTC modeli piyasaya sürüldüğünde, M3 hayranları için büyük bir zafer olmuştur. DTC, çift kavramalı şanzıman (Double-Clutch Transmission) kelimelerinin kısaltmasıdır. Bu aracı bir de 4.8 litre V8 motoru ile eşleştirdiğimizde, piyasadaki diğer spor arabaların çoğuna karşı zorlu bir rakip olarak görebiliriz. Saatte 290 kilometreye 414 beygir gücü sayesinde ulaşabilen M3 Coupe DCT modelini satın aldığınızda, sizleri yolların kralı yapacaktır. Bugünlerde DTC donanımlı M3 ve M4 modelleri saatte 0’dan 100 kilometrelik hıza 4.1 saniyede ulaşabilmektedir.

6 M3 F80

4.1 Saniye

M3 F80BMW 3 Serisi olan M3 F80 modeli, 2014 yılında tanıtılmış olup diğer modellere nispeten daha yeni bir sürümdür. Bu otomobilin motoru 425 beygir gücü ve 550 Newton metre tork üretmektedir. Bu araç ilk kez 2014 yılında Detroit Otomobil Fuarı’nda gösterime sunulmuştur ve şimdiye kadar sadece Avrupa’da piyasaya sürülmüştür. 250 kilometrelik hıza ulaşabilen model, 0’dan 100 kilometrelik hıza 4.1 saniye gibi oldukça hızlı bir şekilde çıkabiliyor. Bu özellik de onun, gelmiş geçmiş en hızlı BMW modellerinden olmasını sağlamaktadır.

BMW i3 FOTOĞRAFLARI ve DETAYLI İNCELEME İÇİN TIKLAYIN.

5 M6 Coupe

4.1 Saniye

M6 CoupeYüksek performansa gelecek olursak, M6 Coupe dünyanın önde gelen otomobil sembollerinden biri haline gelmiştir. İki kapılı bu coupe aracın aerodinamik şasisi, güçlendirilmiş 4.4 litre 8 silindirli V8 motoru, M6’nın saatte 250 kilometrelik hıza ulaşabilmesini sağlamakla birlikte; 0’dan 100 kilometrelik hıza 4.1 saniye gibi kısa bir sürede çıkabilmesini sağlamaktadır. 560 beygir gücü ile şık iç tasarımı M6 modelinin, BMW’in bugüne kadar ürettiği modellerden daha fazla tecrübe edilesi bir araç olmasını sağlıyor.

4 M5/M6 Competition Package

4.1 Saniye

M5/M6 Competition PackageBMW popüler modellerinden olan M5 ve M6 modelini ele aldıktan sonra, onları Competition Package versiyonları ile donattı. Güç ve bazı mekanik ayarlar ekleyerek bu modellerin performanslarını arttırdı. Toplam 567 beygir gücü ile saatte 0’dan 100 kilometreye 4.1 saniyede ulaşabilmektedir. Çift turbolu V8 motoru ile yollardaki bu canavar, aradığınız ve M6’dan beklediğiniz her şeye fazlasıyla sahiptir. Yarışmaktan ve rekabetten kendilerini alamayanlar için M5/M6 Competition Package modelleri, tam da arzuladıkları tarzda bir otomobildir.

3 X5/X6 M

4.0 Saniye

X5/X6 M2009 New York Araba Fuarı’nda tanıtılan X5 modelinin bu güne kadar üretilmiş en hızlı BMW olduğu söylenmiştik. Daha atletik kardeşi olan X6 M modeli ile X5, şık ve çoğu spor arabayı utandıracak hıza sahip SUV tarzı araçlardır. M versiyonları dört çekişli olarak tanıtıldı ve 555 beygir gücüne sahip çift turbo V8 motor sayesinde 0’dan 100 kilometrelik hıza 4.5 saniyede ulaşabildi. Bir arazi aracına göre fazlasıyla etkili bir performans.

Bu araçların 2015 yılında piyasaya sürülen yeni modelleri, X5 ve X6’yı daha ileriye taşıdı. 567 beygir gücü ile bu yeni model araç, 0’dan 100 kilometrelik hıza sadece 4 saniyede ulaşmayı da başardı.

2 M6 Gran Coupe

3.8 Saniye

M6 Gran CoupeDiğer yeni versiyon M6 Gran Coupe, en iyi ve en hızlı BMW modellerinden bir tanesidir. Diğer kardeşleri gibi M6 Gran Coupe modeli de 560 beygir gücü ve 680 Nm tork üreten çift turbo 4.4 litre V8 motor ile karşımız geliyor. Bu motor, 7 ileri çift kavramalı şanzıman ile eşleşerek; birkaç model gibi eşsiz bir sürüş keyfi yaşatıyor. Bu aracın böylesine gözde olmasını sağlayan özelliği ise 0’dan 100 kilometrelik hıza 3.8 saniyede çıkabiliyor olmasıdır. Kusursuz aerodinamikleri ile belki de lüks otomobil piyasasının en seksi otomobillerinden bir tanesi haline gelmiştir.

0-100 PERFORMANSI HAYRETE DÜŞÜREN 15 LÜKS ARABA İÇİN TIKLAYIN.

1 M5 30th Anniversary Edition

3.7 Saniye

M5 30th Anniversary Edition2015 yılında piyasaya sürülen M5 30th Anniversary Edition modelinden daha güzel bir BMW modeline rastlamak oldukça zor. Bu araç sadece güzel olmakla kalmayıp, aynı zamanda da performansı ile de fazlasıyla etkileyicidir. Bu M5 versiyonu tamı tamına 600 beygir gücü üreten twin-turbo 4.4 litre V8 motoru sayesinde 0’dan 100 kilometrelik hıza sadece 3.7 saniyede ulaşmaktadır. İnanılmaz bir sürüş deneyimi ve kusursuz bir görünüş istiyorsanız, sadece 300 adet üretilen bu araba sizler için kaçırılmayacak bir fırsat olabilir.

Görünüşleri kadar performansları ile de göz dolduran BMW araçları, neredeyse her cinsten ve her yaştan insanın hayalleri arasındadır. Kurulmuş olduğu 1916 yılından bu yana uçak motorları ile başlayan serüvene otomobiller ve motosikletlerle devam eden Alman devi BMW, yaklaşık 100 yıllık tarihi ile dünyanın en çok tanınan markalarından bir tanesidir. Peki, siz 0’dan 100 kilometreye maksimum 4.4, minimum 3.7 saniyede ulaşan tüm zamanların en hızlı BMW modellerinden hangilerine sahip olmak isterdiniz? Sorumuzun cevabı ile düşünce ve yorumlarınızı da bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.