Yatırım yapmaya başla!

TikTok’un Rakibi Zynn’in Play Store’dan Kaldırılması Sonrası Google’a Tepki Var

Geçtiğimiz günlerde Play Store’dan kaldırılan Zynn uygulamasının sözcüsü Google’a tepki gösterdi.
TikTok’un Rakibi Zynn’in Play Store’dan Kaldırılması Sonrası Google’a Tepki Var

Sosyal medya uygulamaları her geçen gün daha geniş kitlelere yayılıyor. Farklı kullanım amaçlarına hitap eden bu uygulamalar yeni özellikler kazanıyor ve birbirleri ile rekabet ediyor. Son yıllarda yükselişi ile dikkat çeken uygulamaların başında TikTok geliyor.

Çin merkezli bilişim şirketi Bytedance tarafından geliştirilen uygulama milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Platformun bu başarısı geliştiricilerin rakip uygulamalar üzerinde çalışmasına zemin hazırladı. Geçtiğimiz günlerde TikTok’a rakip olarak gösterilen Zynn adlı bir uygulama ortaya çıktı.

Mayıs ayında çıkan uygulama özellikle ABD’de kısa sürede milyonlarca kişi tarafından indirildi. Ancak uygulamanın gelmesiyle beraber Google’a çok sayıda şikayet gitti. Yapılan şirketleri inceleyen Google, Zynn uygulamasını Play Store’dan kaldırma kararı aldı. Bu durum sonrası uygulamanın geliştiricilerinden bir yetkili alınan karara tepki gösterdi

Yetkililer Uygulamanın Geri Yüklenmesini Bekliyor

Yetkililer Uygulamanın Geri Yüklenmesini Bekliyor

Popüler sosyal paylaşım uygulaması TikTok ile aynı olması gerekçesiyle Zynne uygulaması geçtiğimiz günlerde Play Store’dan kaldırıldı. Başka sosyal mecralarda yer alan içeriklerin bu platformda yer alması da uygulamanın kaldırılma sebeplerinden biri olmakta. Zynn uygulamasının geliştiricileri de TikTok gibi Çin merkezli. Şirkette yetkili bir sözcü uygulamanın kaldırılmasına yönelik açıklamalarda bulundu.

Zynn sözcüsü Rocky Zhang konuyla ilgili açıklamasında, “Bu, Google’ın platformundaki rutin soruşturmaları tetikleyen münferit bir olaydır. Bu sorunun kısa bir süre içerisinde çözülmesini ve Zynn’in yeniden Google Play Store’da yer almasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi. Çin’de kullanılmayan uygulama ABD ve Kanada’daki kullanıcılara, davet ettikleri arkadaş üzerinden para kazandırıyordu. Ödül gelen kullanıcı sayısına göre 20 dolara kadar çıkıyordu.

Kullanıcılar ayrıca uygulamada video izleyerek puan kazanıyor ve bu puanları paraya çevirebiliyor. Bytedance’ın Çin’deki en büyük rakibi konumunda olan Kuasihou tarafından geliştirilen uygulamanın Play Store’a yeniden dönüp dönmeyeceği merak ediliyor. Zhang konuyla ilgili, “Kuralları çiğnediği bulunan herhangi birisine karşı derhal önlemler alacağız” açıklamasını açıklamasını yaptı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum