Yatırım yapmaya başla!

Zuckerberg’in Açıklamasının Ardından Facebook Milyar Dolarlar Kaybetti!

Sosyal medya devi Facebook, kurucusunun açıklamalarının ardından milyar dolarlık kayıplar yaşadı. İşte Facebook hisselerinin çakılmasına neden olan açıklama ve detaylar;
Zuckerberg’in Açıklamasının Ardından Facebook Milyar Dolarlar Kaybetti!

Mark Zuckerberg’in haber kaynağı değişikliği kararı, sosyal medya devi Facebook’a milyar dolarlara mal oldu. Zira Zuckerberg, Facebook haber kaynağının sayfaların değil kullanıcıların yararına değiştirileceğini söyledikten sonra şirket hisseleri adeta çakıldı.

Görünen o ki yatırımcılar Facebook’un bu kararından hoşlanmadı ve söz konusu değişiklik daha şimdiden şirkete yüzde 6’lık değer kaybı yaşattı.

2018’de Facebook’u iyileştirmek için çalışacağını söyleyen Zuckerberg’in son kararı yatırımcılar tarafından pek hoş karşılanmadı.

Zuckerberg'in Kararı Yatırımcılar Tarafından Hoş KarşılanmadıVe düşen hisseler, şirketin değerini 23 milyar dolar aşağıya çekti. Sonuçta; Zuckerberg açıklamasında kullanıcıların daha az sayfa ve reklam içerikleri göreceğini belirtmişti. Ve birkaç hafta sonra gelecek güncelleme ile değişecek haber kaynağının, sayfaların görüntülenme oranlarını da doğal olarak azaltacağını sözlerine eklemişti.

Ancak gerçek şu ki bu durum hayır kuruluşuna fon sağlamak için Facebook hisselerini satan Mark Zuckerberg’i pek ilgilendirmiyor.

Ancak Zuckerberg Kullanıcıların Yararına Çalışmaya Kararlı Sonuçta; kendisinin de belirttiği gibi onun en büyük amacı daha iyi bir dünyanın yaratılmasına yardımcı olmak. İşte bu nedenle de son dönemlerde kullanıcıları kötü etkilediği söylentileriyle sık sık gündeme gelen Facebook’u değiştirmek için uğraşıyor. Yeri gelmişken, Zuckerberg’in kızına yazdığı mektuptaki şu yorumunu hatırlatalım.

“Senin kuşağının daha iyi bir dünyada yaşayabilmesi için, bizim kuşağımızın yapabileceği çok şey var.”

Zuckerberg'in Amacı Daha İyi Bir Dünya Kısacası; Zuckerberg haber kaynağındaki etkileşimi artırmak ve kullanıcılar için daha faydalı olabilmek için çok yakında değiştireceği Facebook’un iyi amaçlara hizmet etmesini istiyor. Diğer bir ifadeyle; şirketin reklam gelirlerinin düşecek olması onun pek de umurumda değil gibi görünüyor.

Zaten Mark Zuckerberg servetini nasıl harcıyor sorusunun cevaplarından da kendisinin paraya olan bakış açısı hakkında az çok fikir edinmiştik. Yani onunla aynı fikirde olmayan paragöz yatırımcıların, Zuckerberg’in haber kaynağı değişikliği kararından hoşlanmaması gayet olağan. Ama bunun Zuckerberg’in kararını değiştireceğini sanmıyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum