Yatırım yapmaya başla!

ZTE 2020’de 5G Destekli Çok Sayıda Akıllı Telefon Modeli Sunacak

Çinli teknoloji şirketi ZTE, gelecek yıl 5G desteğine sahip 10 adet akıllı telefon modeli tanıtacak.
ZTE 2020’de 5G Destekli Çok Sayıda Akıllı Telefon Modeli Sunacak

Çin’in önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden biri olan ZTE, aynı zamanda akıllı telefon pazarında da kendi ülkesinin en büyük üreticileri arasında yer alıyor. Şirket Çin’de Huawei’den sonra en büyük akıllı telefon üreticisi olarak faaliyet gösteriyor. Son günlerde Huawei ve ZTE, ABD yönetimi tarafından Çin hükümeti lehine casusluk faaliyetlerinde bulunmak ile suçlanıyor. Öyle ki her iki teknoloji şirketinin ürünleri de ABD’de resmi kurumlar için yasaklanmış durumda.

Ancak ZTE başta kendi ülkesi olmak üzere akıllı telefon pazarında önemli bir yere sahip. Telekomünikasyon üreticisi olan teknoloji devi 5G altyapısına dair önemli yatırımları ile öne çıkıyor. Şirketten yapılan son açıklama ise 2020 yılında ZTE’nin 5G teknolojisi ile sıkça adından söz ettireceğini gösteriyor. ZTE Başkan Yardımcısı, şirketin gelecek yıla dair akıllı telefon stratejilerine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Açıklamada teknoloji devinin 2020’de 5G destekli 10 akıllı telefon modelinin olacağı belirtildi.

ZTE, 5G için Hazırlanıyor

ZTE, 5G için Hazırlanıyor

Çinli teknoloji devi ZTE’nin Başkan Yardımcısı Xu Feng, 5G desteğinde öncü şirket olacaklarını söyleyerek ve pazarın en güçlü aktörlerinden biri olmayı hedeflediklerini ifade etti. Bilindiği üzere bu yıl itibariyle 5G teknolojisine yönelik büyük gelişmeler yaşanıyor. Samsung, Huawei gibi başlıca akıllı telefon üreticileri yeni nesil amiral gemilerinde bu desteği sunmaya başladı. 5G altyapısı şu an için sınırlı ülkelerde kullanılabiliyor.

Ancak 2020 ve 2021 yıllarında bu teknolojinin dünya genelinde yaygınlaşması bekleniyor. ZTE ise henüz yolun başında olan 5G teknolojisinin aktif oyuncularından biri olmayı planlıyor. Teknoloji devinin yöneticisi fiyatı 280 dolar ila 430 dolar arasında değişen akıllı telefon modelleri sunacaklarını ve bunların 5G desteğine sahip olacağını ifade etti.

Şirketin bu planına benzer bir strateji bir diğer Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi tarafından da uygulanacak. Geçtiğimiz aylarda Xiaomi, 2020 yılı için 5G özelliğini destekleyen çok sayıda model sunacağını açıklamıştı.

ZTE’nin Ana Hedefi Kendi Ülkesi

ZTE’nin Ana Hedefi Kendi Ülkesi

ZTE yöneticisinin açıklamalarında şirketin öncelikle kendi ülkesindeki kullanıcıları hedeflediği görülüyor. Çin bugün itibariyle 5G’nin en fazla yatırım yapıldığı ülkelerin başında geliyor. Xu Feng’in tahminine göre gelecek yıl Çin’de 160 milyondan fazla kullanıcı 5G destekli akıllı telefon sahibi olacak. Merak edilen bir diğer konu ise ZTE’nin akıllı telefonlarının 5G desteğinin kim tarafından sağlanacağı.

Şirket bu yılın başında Axon 10 Pro 5G destekli bir akıllı telefon modeli sunmuştu. Bu telefon Qualcomm’un ürettiği X50 5G modem ve Snapdragon 855 işlemci ile kullanıcıların karşısına gelmişti. Buradan yola çıkarak ZTE’nin gelecek yıl tanıtacağı akıllı telefonlarındaki 5G desteğinin yine Qualcomm tarafından sağlanacağı düşünülebilir.

Teknoloji şirketlerinden gelen açıklamalar gösteriyor ki 2020 yılı 5G altyapısı için oldukça hareketli geçecek. Samsung ve Huawei’nin 5G özelliğine sahip daha fazla model tanıtması bekleniyor. Yine ABD’li akıllı telefon üreticisi Apple’ın da yeni iPhone modellerinde 5G desteğine yer vermesine kesin gözüyle bakılıyor. Bugün itibariyle oldukça pahalı olan bu hizmet yeni modellerin gelmesi ve altyapının yaygınlaşması ile beraber daha uygun fiyat ile sunulacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum