Yatırım yapmaya başla!

Zotye Auto T800 Modelinin Range Rover Sport Benzerliği!

Çinli Zotye, T800 modeli ile Range Rover Sport'un genlerini kendisine taşımış.
Zotye Auto T800 Modelinin Range Rover Sport Benzerliği!

Sizlere uzan zaman önce Land Rover ve Jaguar’ın, modellerinin kopyalanmalarına karşı önemlemler aldığını yazmıştık. O zaman için önlem olarak yeni çıkacak modellerin lansmanını veya prototiplerini son zamanlara kadar göstermeden getirip, dünyaya bir anda servis edilme planları vardı. Bence şu an başarılı olduklarına dair bir kanıt yok. Zotye Auto, çekingenlik sınırı olmadan VW ve Land Rover ailesine fena halde kafayı takmış durumda. 2005 yılında kurulan şirket Lexus, Porsche ve Jaguar gibi premium araçların korkulu rüyası haline geldi.

Gösterdiği T800 SUV modeli kesinlikle özgün olmayan bir tipe sahip. Sport versiyon klonlaması, net görüntüler verse de gösterilen resimler kağıt üzerine yapılan çalışmalar gibi duruyor.

Nasıl becerdikleri konusunda yorumsuz bırakan Çinliler, T800’de çok iyi İngiliz görüntüsü vermiş.

Range Rover Sport ile yan yana gelmesi gerçek bir felaket olur. Far şekillerinden, ızgaraya kadar olmaması gereken benzerlikte.

Kaputun yüksek duruşu ve üzerindeki stiller aynı. Geniş hava kanallı tamponu da unutulmamış.

Belki profilde, kendimiz katalım düşüncesiyle hareket etmişlerdir diye düşünsekte, herşey aynı!

Özellikle tavanın rengi ve arkaya doğru gittiği açıyı yakaladığınızda, taklit yeteneklerini tebrik etmemiz gerekiyor.

Balık sırtı anteni, yan cam formları ve cam üstü rüzgarlığına kadar ikiz kardeş tipinde duruyor.

Arka kısımda Zotyes, T800’ü biraz değiştirmiş.

Stop farlarda ve birazda tampon kısmında Cherooke‘ye doğru gidildiğini görüyoruz. Belki de birebir kopyalamada arabanın %70’inden fazlasını benzetemezsiniz kuralı vardır!

T800’de iç kemanın net bir şekilde Alman olması istenmiş.

Orta konsol Mercedes – Benz’in son çıkan tüm modellerini yansıtıyor. Büyük bir ekran ve aşağı kısım kontrol düğmelerinin alüminyum hali başarılı. Her iki yana açılır kolçakta gözümüzden kaçmadı.

Birebir Çin kopyası listemizdeki Landwind X7 kadar Evoque benzerliğini daha görmediğimizi belirtelim.

Zotye iki tip motor kullanıyor. Ortak yönleri turbo destekli olmaları. 1.8L ve 2.0L benzinli motorlar, performans konusunda sıkıntı olmayacağını düşündürüyor. Aldığımız haberler arasında Toyota‘yı derinden yaralayacak gelişmeler var. Şirketin bir sonraki planları içerisinde Highlander ve bir kaç modelinde dahil olduğu araçların kolanlamasına geçilecek.

Böyle konularda Japon temsilci ne kadar hassas olursa olsun Cheryy Tigo‘da yapılan RAV4 ile hayatının şoklarını yemeye başlamıştı. İçinden çıkılamaz durum!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum