Yatırım yapmaya başla!

ZOREN 10 milyon TL Kardan 107 milyon TL Zarara Gerilerken YATAS ve SKBNK Karlı

Türkiye'nin de gelişmiş ülkelere kıyasla daha az kırılgan piyasalara sahip olduğu yorumlandı ve yurt içinde bilanço açıklamaları devam etti.
ZOREN 10 milyon TL Kardan 107 milyon TL Zarara Gerilerken YATAS ve SKBNK Karlı

Küresel piyasalarda değer kayıplarının hakim olduğu 12-16 Kasım haftasında, gelişmiş ülkeler gelişmekte olan ülkelere karşı daha kırılgan gözlemlendi. BIST 100 endeksi sağlam duruşu ile olumlu bir görünüm kazandı.

Zorlu Enerji 107 milyon TL net zarar açıkladı. Şirket geçen senenin aynı döneminde 10 milyon TL net kar açıklamıştı. Gelişmeye TL’de görülen değer kaybı ve finansman giderlerindeki artış kaynak görülebilir. ZOREN %0.84 primlenerek 1,20 TL’den haftanın son işlem gününü kapattı. 

Yataş Yatak %49 daralmaya karşılık gelen 15 milyon TL net kar açıkladı. Beklentilerin üzerinde gelen rakamlara vergi gideri beklentisine karşın şirketin 4.3mn TL ertelenmiş vergi geliri yazması ve faaliyet karlılığının beklentilerin üzerinde olması kaynak görüldü. YATAS %1.75 değer kaybettti ve 3,93 TL’den fiyatlandı. 

SKBNK, VAKBN Kar Açıklarken İş Bankası ISGYO Aldığını Duyurdu

SKBNK, VAKBN Kar Açıklarken İş Bankası ISGYO Aldığını DuyurduŞekerbank üçüncü çeyrekte 11 milyon TL net kar açıkladı. Açıklanan rakam çeyrek bazda %74 ve yıllık bazda %54’e tekabül ediyor. SKBNK %1.04 oranında bir primlenme ile 0,97 TL’den haftayı kapattı.

Ford Otosan CEO’su Ford ile Volkswagen markalı ticari araçların Türkiyede üretilmesine dair görüşmelerin sürdüğünü duyurdu.

Vakıfbank 985 milyon TL solo net kar açıkladı. VAKBN haftanın son işlem gününü %0.55 değerlenme ile 3,65 TL’den kapattı.

Emlak Konut GYO Emlak Planlama İnşaat Yönetimi hisselerini satın alacağını açıkladı. EKGYO Cuma günü 1,68 TL’den fiyatlandı.

Çelebi 3 çeyrek 2017’deki 54 milyon TL’ye kıyasla 93 milyon TL net kar açıkladı. FAVÖK rakamı %94 artış ile 169 milyon TL olarak gerçekleşti. CLEBI %0.58 değer kaybı ile 51,70 TL’den haftayı tamamladı.

Pegasus Hava Taşımacılığı beklentilerin üzerinde 3. mali tablosu açıkladı. FAVÖK rakamı 742 milyon TL olarak gerçekleşen şirket hissesine yansıma olumlu beklendi. PGSUS %0.69 değerlenerek 23,28 TL’den fiyatlandı. Hisse haftalık değişiminde %4.77 oranında değerlendi.

İş Bankası İş GYO hissesi aldığını açıkladı.

KLMSN Hisselerini Toplayacağını ve LKMNH Karını Açıkladı

KLMSN Hisselerini Toplayacağını ve LKMNH Karını AçıkladıAksigorta Ekim prim üretimi yıllık olarak %17 artış ile 262 milyon TL’ye ulaştı. AKGRT %0.54 artış ile 3,73 TL’den fiyatlandı.

Klimasan hisse geri alım programı duyurdu ve  ayrılacak fon maksimum halka açık piyasa değerinin %40’ına ve son 3 aylık ortalama günlük işlem hacminin 121 katına tekabül ediyor. KLMSN %0.47 oranında bir atış ile 4,31 TL’den fiyatlandı. Hisse haftalık farkında %5.54 değer kazandı.

Aksa Enerji telekonferansında beklentiler dikkat çekerken şirket 2019 öngörüleri için yıl sonundan önce telekonferans düzenleyecek. AKSEN haftalık değişiminde %24.75 oranında değer kaybetti. 

Lokman Hekim Engürüsağ  1 milyon TL net kar açıkladı ve piyasa beklentisinin altında kaldı. LKMNH %0.23 değer kaybetti ve 4,37 TL’den fiyatlandı. Kağıt yıllık değişiminde %1.87 düşüş kaydetti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum