Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zorlu Enerji’nin Bağlı Ortaklığı Halka Arz için Hazırlanıyor

ZOREN, KAP üzerinden yaptığı açıklamada bağlı ortaklığının halka arzı için çalışmalara başlandığını duyurdu. İşte detaylar;
Zorlu Enerji’nin Bağlı Ortaklığı Halka Arz için Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN), sermayesinin yüzde 100’üne sahip olduğu Zorlu Yenilenebilir Enerji Anonim Şirketi’nin paylarının bir kısmının halka arzına yönelik çalışmaların başlatılmasına karar verildiğini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 29.09.2023 tarihinde yapılan toplantıda yenilenebilir enerji faaliyeti konusunda daha etkin ve odaklanmış bir yapı kurulması ve Zorlu Yenilenebilir Enerji’nin (ZORYEN) paylarının halka arzının değerlendirmesi amacıyla yapılan devir işlemleriyle ilgili bilgi verildi.

Şirketin aktifinde bulunan Nemrut Jeotermal Elektrik Üretimi A.Ş ile Zorlu Elektrik Enerjisi İthalat İhracat ve Toptan Ticareet paylarının ZORYEN’e nominal hisse değerleri üzerinden devredilmesine ve ZORYE’nin ZOREN’den olan alacağına mahsuben ödenmesine karar verildiği paylaşıldı.

Devredilen İştirak Payları ve Değerleri

– Sermayesine yüzde 100 oranında iştirak edilen Nemrut Jeotermal’in 50.000 TL nominal değerdeki 50.000 adet paylarının tamamı

– Sermayesine yüzde 100 oranında iştirak edilen Zorlu Elektrik’in 247.000.000 TL nominal değerdeki 24.700.000.000 adet paylarının tamamı

GCM Yatırım Banner

Hisse devirlerinin 29.09.2023 tarihi itibarıyla tamamlandığı açıklandı.

ZOREN Hisseleri Tavana Çıktı

Zorlu Enerji’nin Bağlı Ortaklığı Halka Arz için HazırlanıyorKaynak: Paratic Piyasalar

KAP açıklamasından hemen önce 5,2 TL seviyelerinde seyreden ZOREN, iştirakinin halka arz edileceğini açıklamasının ardından tavandan işlem görmeye başladı. Yatırımcılar halka arz haberini pozitif karşıladı ve alıcılı hareket etti.

Güne 5,2 TL’den başlayan ZOREN, haber yazım itibarıyla yüzde 10 artışla 5,7 TL’ye yükseldi. Hissede haftalık yüzde 20,5, aylık yüzde 17,5 ve yıllık yüzde 172,8 oranında artış görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.