Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zorlu Enerji Abonelerine Ödeme Kolaylığı Getirirken Hisseleri Kaybı Sürdürüyor

Zorlu Enerji, abonelerine hızlı ve kolay yoldan fatura ödemelerini sağlayacak uygulamasını başlatırken, hisseleri yılın en düşük seviyelerine yakın seyrediyor.
Zorlu Enerji Abonelerine Ödeme Kolaylığı Getirirken Hisseleri Kaybı Sürdürüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zorlu Enerji, abonelerinin fatura ödeme ve talimat işlemlerini kolaylaştıracak bir uygulama başlattığını duyurdu. Uygulama sayesinde aboneler, bankalarda işletme kodu ve abone numarası yerine sözleşme hesap numarası ile ödeme ve talimat işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Şirket yaptığı açıklamada, abonelerin ödeme işlemlerinde 21 haneden oluşan işletme kodu ve abone numarası yerine 10 haneli sözleşme hesap numarasını kullanabileceklerini söyledi. İşlemlerin kolaylaştırılmasını hedefleyen bu uygulamaya ek olarak, “Son ödeme tarihi sizden sorulur” kampanyası da dikkat çekiyor. Bu kampanya ile otomatik ödeme talimatı veren müşterilerin, fatura son ödeme tarihini çağrı merkezini arayarak diledikleri bir tarih olarak belirleyebildikleri biliniyor.

Müşteri hizmetleri konusunda kendini geliştirmeye devam eden Zorlu Enerji, abonelik işlemlerinin yüzde 80’inin yıl sonuna kadar dijital gerçekleştirmeyi hedefliyor. Yıldız Pazar ve nitelikli yatırımcılar arasında Kesin Alım Satım Pazarı’nda işlem gören hisseleri ise negatif bölgede seyrediyor.

Zorlu Enerji hisseleri (ZOREN) TSİ 12:05 sularında 1,52 liradan el değiştiriyor.
Zorlu Enerji Hisseleri 1,52 Lirada Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, hafta ortasında gösterdiği hızlı geri çekilmenin ardından 1,50 sınırına kadar gerilemişti. Bir yılın en düşük seviyesini gören hisseler, dün bir miktar toparlanma göstererek 1,51 – 1,53 lira bandında hareket etti. Dünkü işlemleri ise 1,52 liradan tamamladı.

ZOREN kodlu hisseler, bugünkü işlemlere 1,53 liradan başladıktan sonra 1,51 liraya kadar geriledi. Ancak yeniden 1,53’e yükselen hisseler, 1,51 – 1,53 lira aralığında hareket etmeye devam ediyor.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman, haftalık bazda %1,29 oranında değer kaybettiği görülüyor. Hisseler aylık bazda %8,43 oranında düşüş yaşarken, geçen yılın aynı zamanına göre %38,70 oranında daha düşük seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın