Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Zorlu Enerji 49 Milyon TL’lik Tahvilin Faiz Ödemesini Gerçekleştirdi

1. kupon ödemesine ait faiz ödemesini tamamlayan Zorlu Enerji hisseleri, %0,50 artıda işlem görüyor.
Zorlu Enerji 49 Milyon TL’lik Tahvilin Faiz Ödemesini Gerçekleştirdi

Zorlu Enerji Elektrik Üretimi A.Ş. pay dışında sermaye piyasası aracı işlemlerine yönelik kamuoyu bildiriminde bulundu. Yapılan açıklama TRSZORN42212 ISIN kodlu tahvilin 1. kupon dönemine ilişkin faiz ödemesini kapsıyor.

49.080.000 TL nominal değerli, 377 gün vadeli tahvilin, 1. kupon ödeme dönemine ait 3.025.487 TL’lik faiz ödemesinin yapıldığı bildirildi.

Şirketin bir diğer Kamuyu Aydınlatma Platformu açıklamasında, yönetim kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticileri için var olan Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın bir yıl süreyle geçici olarak yenilendiği belirtildi.

Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim Tebliği ekinin 4.2.8 maddesine uygun şekilde hazırlanan sigortanın toplam yıllık sorumluluk limitinin, şirket sermayesinin %25’i aşmadığı söylendi.

BIST 100 şirketleri arasında yer alan Zorlu hisseleri, gün boyu durağan bir grafik çizdi.
ZOREN Hisseleri %0,5 Artıda
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ZOREN kodlu hisseler güne 1,89 liradan başladı. Neredeyse hiç fiyat hareketliliği yaşanmayan hisse senetleri, saat 16.20’de %0,53 değer kazancıyla 1,90 liradan işlem görüyor.

Cuma gününden bu yana aşağı yönde hareket eden şirket hisseleri haftalık bazda %4 oranında düşüş gösterdi.

Zorlu hisseleri alanların kazancı aylık süreçte %5,5 azalırken, yıllık olarak %7 arttı. An itibarıyla hacim miktarı TL bazında 8.955.499, lot bazında 4.718.956 seviyesinde.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum