Yatırım yapmaya başla!

Zoom, Video Konferans Güvenliğini Sağlayacak Yeni Bir Özellik Sunuyor

Zoom yapacağı değişiklik ile toplantılara izinsiz giren kullanıcıların şikayet edilmesini sağlayacak.
Zoom, Video Konferans Güvenliğini Sağlayacak Yeni Bir Özellik Sunuyor

Son dönemde insanların Coronavirus salgını nedeniyle evlerine kapanması. bazı dijital uygulamaların son derece popüler olmasını sağladı. Bu uygulamaların başında ise video konferans servisi Zoom geliyor. Aynı anda 99 kişiye kadar video konferans yapılmasına olanak sağlayan uygulama, bu denli popüler olmasının ardından farklı gelişmeler ile gündeme gelmeye başladı. Uygulama bir süredir çeşitli güvenlik ihlalleri ile adından sıkça söz ettiriyor.

Hatta bazı büyük şirketler kendi çalışanlarının Zoom ile iletişim kurmasını yasakladı. Şirket açıklamasında güvenlik sorunlarını kabul etmiş ve çözüm geliştirmek adına kullanıcılarından 3 ay süre istemişti. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak bir güncelleme bu sürecin bir adımı olabilir. Yapılacak değişiklik ile video konferansa izinsiz bir şekilde giriş yapan kişilere yeni yaptırımlar yolda olacak.

Zoom için Yeni Güvenlik Önlemi

Zoom için Yeni Güvenlik Önlemi

Şirketin destek sayfasında yayınlanan 19 Nisan tarihli sürüm notlarında, yeni özelliğe dair bilgilere rastlamak mümkün. Buna göre konferansın içerisinde izinsiz bir şekilde giren ve uygunsuz paylaşımlar yapan kullanıcılar kalıcı cezalar alabilecek. Kullanıcılar bu kişileri moderasyona şikayet edebilecek. Şirket 26 Nisan tarihinde bu konuya dair yeni düzenlemelerin olacağı bir güncelleme yayınlayacak. Kullanıcılardan moderasyona gelen geri bildirimler sonrası, güvenlik ekibi tarafından incelemeler yapılacak.

Değerlendirme sürecinin sonrasında uygunsuz işlemlerde bulunan kişiler kalıcı bir şekilde yasaklanabilecek. Hesap sahipleri ve yöneticiler tarafından aktif hale getirilecek bu özellik sayesinde, video konferans deneyiminin çok daha temiz bir şekilde yürütülmesi amaçlanıyor. Yasaklama işlemi kullanıcıların IP adresleri üzerinden yapılacak. Bununla beraber gerekli durumlarda şirketin kolluk kuvvetlerine bilgilendirme yapabileceği belirtiliyor.

‘Kullanıcıyı Zoom’a rapor et’ adındaki yeni buton ile yeni bir program hayata geçirilmiş olacak. Corona virüsünün insanları evlerine kapatması sonrası Zoom büyük ilgi görmeye başladı. Tabi bu nedenle uygulama siber korsanların hedefi haline geldi. Şirket bunun için geçtiğimiz günlerde görüşmelere şifre koyulmasını zorunlu hale getirmişti. Önümüzdeki günlerde uygulamaya yönelik yeni güvenlik önlemlerinin alınması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum