Yatırım yapmaya başla!

Zoom Video Konferans Deneyimine Yönelik Yeni Bir Ürün Geliştiriyor

Son dönemin popüler uygulamalarından Zoom, görüntülü görüşme için donanımsal bir ürün üzerinde çalışıyor.
Zoom Video Konferans Deneyimine Yönelik Yeni Bir Ürün Geliştiriyor

2020 yılının ilk aylarından itibaren COVID-19 salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Çin’in Wuhan kendinde ortaya çıkan virüs dünyanın dört bir yanında sosyal yaşamın değişmesine neden oldu. Salgının yayılmasını önlemek adına insanlara evlerinde kalmaları çağrıları yapıldı.

Şirketlerin büyük bölümü ise çalışanlarını evlerine gönderdi ve uzaktan çalışma modeline geçiş yapıldı. Bu değişim sonrası dijital uygulamalara olan ilgi fazlasıyla arttı. Görüntülü konferans uygulaması Zoom ise bu dönemin yükselen yıldızı oldu.

Kısa sürede milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulama değerini de katlamayı başardı. Bugüne kadar yazılımsal ürünü ile kullanıcılara hizmet veren uygulama yeni bir araç geliştiriyor. Bu sefer donanımsal olarak geliştirilen ürün yardımıyla kullanıcıların video konferanslara katılması sağlanacak. DTEN ME adlı cihaz sayesinde dokunmatik ekran üzerinden görüntülü görüşme yapılabilecek.

Zoom’dan Dokunmatik Ekranlı Cihaz Geliyor

Zoom’dan Dokunmatik Ekranlı Cihaz Geliyor

Zoom For Home adıyla gelek DTEN ME cihazı yakın zamanda piyasada yerini alacak. Cihaz sayesinde kullanıcılar dokunmatik ekran üzerinden birbirleri ile iletişim kurabilecek. Geliştirilen ürünün üç web kamerası ve sekiz dahili gürültü engelleme özelliğine sahip mikrofonu bulunuyor. Zoom’un piyasaya süreceği bu ürün ABD’li şirket DTEN tarafından üretilecek. Bu şirket halihazırda video konferans deneyimine yönelik ürünler geliştirmesiyle biliniyor.

Ürün üzerinde Zoom uygulaması yüklü olarak gelecek ve dokunmatik ekran için uyarlanmış bir arayüze sahip olacak. İlk etapta yurt dışında satışa çıkacak ürünün fiyatı 599 dolar olarak belirlendi. Şirketten yapılan açıklamada ilerleyen dönemde yeni iş ortakları ile anlaşmalar yapılacağı ve yeni ürünler piyasaya sürüleceği belirtildi.

27 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan üründe görüşmeler, beyaz tahta ve kişiler bölümlerine kolayca erişim sağlamak mümkün. Ekran paylaşımı için bilgisayar ya da akıllı telefon ile DTEN arasında bağlantı sağlanabiliyor. Zoom For Me adıyla çıkacak ürün Ağustos ayı içerisinde kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum