Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Zoom Üçüncü Çeyrekte Gelirlerini Katlamayı Sürdürdü

Video konferans uygulaması Zoom üçüncü çeyrek mali verilerini açıkladı.
Zoom Üçüncü Çeyrekte Gelirlerini Katlamayı Sürdürdü

Bu yıl tüm dünyada koronavirüsün etkisini göstermesi ile beraber insanların hayatında büyük değişimler yaşanmaya başladı. Kısa sürede yayılan virüs sonrası ülkeler kapanmak durumunda kaldı. İnsanların büyük bölümü evlerinde vakit geçiriyor. Uzaktan eğitim ve evden çalışma modelleri hiç olmadığı kadar yaygınlaştı.

Bu da dijital uygulamalara olan ilginin artmasına neden oldu. İnsanlar çeşitli platformlar aracılığı ile birbirleri ile etkileşim kuruyor.Ancak bir uygulama var ki pandemi döneminde kullanıcı sayısını ve gelirlerini sürekli katlamaya başladı. Video konferans uygulaması Zoom bir anda hayatımıza girdi ve herkesin başlıca video konferans uygulaması haline geldi.

Bu durum şirketin de hızla büyümesini sağıyor. Şirket son açıklamasında yılın üçüncü çeyreğine dair raporunu paylaştı. Raporda gelirlerin hıza artmaya devam ettiği görülüyor. Rakamlar Zoom’un geçtiğimiz yılın aynı çeyreğine göre gelirlerini dört kat artırdığını gösteriyor.

Zoom Büyümesini Sürdürüyor

Zoom Büyümesini Sürdürüyor

Şirketten yapılan üçüncü çeyrek açıklamasında 777.2 milyon dolar gelir elde edildiği belirtildi. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde bu gelirin dörtte biri elde edilmişti. Bu yükseliş Zoom’un pandemi döneminde nasıl bir yükseliş sergilediğini gösteriyor. Platformun karşısında Microsoft Teams, Google Meet, Slack gibi rakipler bulunsa da Zoom’un fark yarattığını söyleyebiliriz. Şirket raporunda kullanıcı sayısını ne kadar artırdığına dair bir açıklama yapmadı.

Zoom CEO’su Eric Yuan üçüncü çeyrek raporu ile ilgili açıklamasında, “Müşterilerimizin ve topluluklarımızın mevcut ortamda gezinirken ve Zoom kullanarak her yerden yeni bir iş dünyasına adapte olurken iletişim ihtiyaçlarına odaklanmaya devam ediyoruz. İnsanların bağlantı kurmasına, işbirliği yapmasına, oluşturmasına ve Zoom üzerinde öğrenmesine yardımcı olmak için en yenilikçi, güvenli ve yüksek kaliteli iletişim platformunu sağlamayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yükseliş Beklentisi Sürüyor

Yükseliş Beklentisi Sürüyor

Zoom ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı hizmet sunuyor. Şirketin 10’dan fazla çalışanı olan kurumsal müşteri sayısının 433 bin 700’e ulaştığı açıklandı. Geçtiğimiz çeyrekte bı sayı 370 bin 200’dü. Yıllık geliri 100 bin dolardan fazla olan müşterilerin sayısının ise 1000’den 1.300’e çıktığı belirtildi.

Video konferans servisinin önümüzdeki çeyreklerde de yüksek büyüme rakamları açıklaması bekleniyor. Tabi dünya genelindeki pandeminin seyrinin de bu büyümede etkili olacağını söyleyebiliriz.

Analistler Zoom’un geleceğine dair açıklamasında, “Zoom’un giderek artan popülerliğinin ve sürekli olarak iyi uygulamalarda bulunulmasının hem kısa, hem de uzun vadede yükseliş anlamına geleceğine inanıyoruz. Ek olarak, yeni ürünler ve gelişmiş özellikler Zoom’un daha holistik bir iş birliği ve iş akışı platformu olma hedefini gösteriyor.” değerlendirmesinde bulundu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum