Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Zoom Hizmet Kalitesini İyileştirmek için Singapur’da Yeni Veri Merkezi Açıyor

Video konferans uygulaması Singapur’da yeni bir veri merkezi açıyor.
Zoom Hizmet Kalitesini İyileştirmek için Singapur’da Yeni Veri Merkezi Açıyor

Geçtiğimiz yıldan bu yana dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi en çok video konferans uygulaması Zoom’a yaradı. Kısa sürede milyonlarca kişi tarafından ilk tercih olan uygulama sayesinde, şirketin piyasa değeri de adeta katlandı. Şirket ilerleyen dönemde hizmet kalitesini iyileştirmek adına yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor.

ABD’li şirket Singapur’da yüzlerce mühendisin istihdam edileceği yeni bir araştırma ve veri merkezi açmayı planlıyor. Video konferans şirketi, Asya-Pasifik’teki kullanıcılarını destekleyen ülkedeki veri merkezi kapasitesini de ikiye katlamayı amaçlıyor. Kurulacak olan veri merkezi Hindistan, Çin ve ABD’deki diğer araştırma tesislerinin bir parçası olacak ve ayrıca Zoom’un San Jose merkezindeki lider mühendislik ekibini destekleyecek.

Zoom’dan Singapur’a Büyük Yatırım

Zoom’dan Singapur’a Büyük Yatırım

Zoom, şu anda ofisin kurulacağı alanı araştırdığını ve mühendisler için işe alım sürecinin başladığını açıkladı. Bir sözcü konuyla ilgili Ar-Ge tesisini gelecek yılın üçüncü çeyreğinde ya da çalışanların ofise dönmesinin güvenli olduğu bir zamanda açmayı hedeflediğini söyledi.

Şirket yetkilisi 2021 yılı boyunca Singapur’daki veri merkezi kapasitesini iki katına çıkarmaya çalışacağını belirterek, bu hareketin Zoom’un Asya-Pasifik’teki kullanıcıları için hizmet kalitesini ve güvenliğini sürdürmesini sağlayacağını sözlerine ekledi.

Zoom’un ürün ve mühendislik başkanı Velchamy Sankarlingam ise yatırımlarıyla ilgili “Singapur iş dünyası yanlısıdır. Şirketler için en dost canlısı ülkelerden biridir ve bölgesel genel merkezler için favori olmaya devam etmektedir.” diye konuştu.

Singapur Teknoloji Şirketleri için Cazibe Merkezi

Singapur Teknoloji Şirketleri için Cazibe Merkezi

Firma Singapur’un yüksek eğitimli mühendislik yetenek havuzundan yararlanarak çalışanları hemen işe almayı planlıyor. Yeni araştırma ve veri merkezinin, Zoom’un devam eden uluslararası büyümesinde kritik bir rol oynayacağı belirtiliyor.

Zoom Asya-Pasifik’te son bir yıl içerisinde yüzde 572’lik bir gelir artışı ile 81 milyon dolar elde etti. Bu rakam şirketin dünya genelindeki tüm gelirlerinin yüzde 12.2’sine denk geliyor. Singapur’da Zoom’un ücretsiz hesap sayısı, pandeminin yaygınlaştığı Nisan’da Ocak ayına göre yüzde 65 artış kaydetti.

Önümüzdeki süreçte pandeminin dünya genelindeki seyrine göre Zoom’un büyüme hızında değişiklikler yaşanabilir.  Video konferans servisi daha önce çeşitli güvenlik sorunları ile gündeme gelmiş ve buna yönelik çeşitli önlemler almıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum