Yatırım yapmaya başla!

Zoom Güvenlik Açıklarının Kapatılması için Güncellemeyi Zorunlu Tutacak

Video konferans uygulaması Zoom, kullanıcıların güncelleme yapmasını zorunlu kılacak.
Zoom Güvenlik Açıklarının Kapatılması için Güncellemeyi Zorunlu Tutacak

Son yıllarda Corona virüsünü dünya genelinde etkisini göstermesi milyonlarca insanın hayatında büyük değişiklikler yaşanmasına neden oldu. Bu değişikliklerin başında ise evlere kapanmak geliyor. Sosyal mesafenin sağlanması ve virüsün kontrol altına alınması için insanlar birbirleri ile olan iletişiminde dijital uygulamalara ağırlık vermeye başladı. Bir uygulama ortaya çıktı ki kısa sürede kullanıcı sayısını hızla katladı.

Video konferans uygulaması Zoom, hemen herkesin hayatına bir anda girdi. Uygulamanın popüler hale gelmesi sonrası sosyal medya devi Facebook, rakip olacak Messenger Rooms uygulamasını kullanıma sundu. Ancak Zoom hızlı yükselişinin yanı sıra güvenlik sorunlarıyla da sıkça gündemi meşgul etti.

Pek çok kişinin verilerinin sızdırıldığı ortaya çıkmıştı. Zoom ekibi ise yayınladığı güncellemeler ile bu durumun önüne geçmeyi amaçlanıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde gizlilik odaklı yeni özellikler sunmuştu. Bununla beraber bu açıkların kapatılması için artık uygulamanın güncel olma şartı aranacak.

Zoom için Güncelleme Şart Olacak

Zoom için Güncelleme Şart Olacak

Günümüzde dijital uygulamalar için geliştiriciler tarafından sürekli yeni güncellemeler yayınlanıyor. Bu güncellemelerin büyük bölümünde yeni özelliklerin yanı sıra güvenlik iyileştirmeleri yer alıyor. Yayınlanan güncellemelerin indirilmemesi halinde uygulamalar yeni özelliklere kavuşamıyor. Son dönemde Zoom için güvenlik güncellemeleri fazlasıyla önemli bir hal almış durumda. Şirket artık kullanıcıların bu güncellemeleri almasını zorunlu tutacak.

Yani Zoom’un yeni güncellemesini indirmeyen kişiler uygulamayı tekrar açamayacak. Özetle video konferans uygulamasının sadece son sürümünün çalışacağı söylenebilir. Şirket yaptığı son açıklama ile daha önce ortaya çıkan pek çok güvenlik sorununun güncellemeler ile çözüldüğünü duyurdu. Duyuruda ayrıca 30 Mayıs tarihine göre son sürüm olan Zoom 5.0’ın indirilmiş olması gerektiğine yer verildi.

Milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan video konferans servisinin bu kararı almasının önemli olduğu belirtiliyor. Şirket geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan güvenlik sorunlarını çözmek adına kullanıcılardan 3 ay zaman istemişti. Yapılan değişikliklerin bu çerçevede gerçekleştiği ifade ediliyor.

Güncelleme ile paylaşılan toplantı bağlantılarının şifreleme standardı geliştirildi. İlerleyen günlerde uygulamaya güvenliğe yönelik yeni özelliklerin gelmesi bekleniyor. Uygulamanın son sürümü Zoom’un resmi sitesi üzerinden indirilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum