Yatırım yapmaya başla!

Zoom’a Gelen Son Güncelleme Kullanıcı Dostu Yeni Özellikler İçeriyor

Video konferans uygulaması Zoom kullanıcıların beğeneceği yeni özelliklere kavuştu.
Zoom’a Gelen Son Güncelleme Kullanıcı Dostu Yeni Özellikler İçeriyor

Bilindiği üzere dünya genelinde bu yıl COVID-19 pandemisi etkisini gösteriyor. Yılın ilk aylarından itibaren Çin’de ortaya çıkan virüs kısa süre içerisinde dünyanın dört bir yanında yayılım gösterdi. Salgının yayılması ile beraber uzaktan eğitim ve evden çalışma sistemine milyonlarca insan adapte olmak durumunda kaldı. Bu durum beraberinde dijital uygulamalara olan ilginin artmasına neden oldu.

Video konferans uygulaması Zoom ise kullanıcı sayısını adet katlayarak bu dönemde en çok yükseliş kaydeden platform haline geldi. Uygulamanın kısa sürede popüler hale gelmesi ile beraber çeşitli güvenlik ihlalleri de ortaya çıktı. Zoom ekibi son dönemde güvenliğe yönelik çalışmalarına hız vermiş durumda.

Geçtiğimiz günlerde uçtan uca şifreleme altyapısını sunan video konferans servisi, ilerleyen dönemde güvenliği artırmak adına yeni çalışmalar yapacağını açıklamıştı. Şirket son olarak tüm platformlar için kullanıcı dostu yeniliklerin olduğu bir güncelleme daha yayınladı.

Arayüze Yönelik Yenileme

Arayüze Yönelik Yenileme

Zoom’a gelen güncelleme halihazırda kullanılan bir özellikte yapılan değişiklik oldu. Artık Windows, Linux ve macOS sürümlerinde webcam kapalıyken toplantı bilgisi yerine profil resmi ya da isim gösterilecek. Yani video kapalı görüşme arayüzü ile video dışı görüşme yüzü aynı olacak. Geen yeniliklere gelecek olursak iPad sürümünde 4×4 video dizilimi desteklenecek. 11 inç ve 12.9 inç iPad Pro modellerinde ise bu dizilim 5×5’e kadar yükselebilecek.

Geçtiğimiz aylarda duyurulan sanal arka plan özelliğinin ise Adreno 615, 616, 618 ve 620 GPU’ya sahip Android cihazların tamamında kullanılabileceği açıklandı. Gelen yenilikler arasında en dikkat çeken ise kullanıcıların masaüstü görüntüsü yerine belirledikleri programın görüntüsünü video konferansta paylaşma imkanı olacak. Bu sayede katılımcılar video konferans sırasında farklı uygulamalara geçiş yapabilecek ve ekran görünümü değişmeyecek.

Kötüye Kullanıma Karşı Raporlama İmkanı

Kötüye Kullanıma Karşı Raporlama İmkanı

Zoom’un kısa zaman içerisinde milyonlarca kişi tarafından kullanılır hale gelmesi, kötüye kullanımın da artmasına neden oluyor. Şirket toplantıların daha güvenli olması adına kötüye kullanım raporlama özelliğini geliştirdi. Bu özellik ile toplantı yöneticisi ya da katılımcıların kötüye kullanım faaliyetleri Zoom’a rapor edilebilecek. Katılımcıların aktivitelerini kontrol altına alma özelliği ile video sesleri de kapatılabilecek.

Ayrıca Zoom’un tüm platformlarında kanaldaki mesajlar en üste sabitlenebilecek. Son olarak Sesli Mesaj sekmeleri, geçmiş, konum, çağrı bilgisi ve istenmeyen aramalar bölümüne yönelik arayüz iyileştirmeleri yapıldı. Video konferans servisi geçtiğimiz günlerde ülkemizdeki kullanıcılar için kesintisiz olarak Türkçe müşteri desteği vermeye başlamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum