Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Pandemi Döneminde Büyüyen Zoom, E-Posta ve Takvim Araçları Geliştiriyor

Zoom’un ilerleyen dönem için e-posta ve takvim hizmetleri geliştirdiği ortaya çıktı.
Pandemi Döneminde Büyüyen Zoom, E-Posta ve Takvim Araçları Geliştiriyor

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi insanların hayatında radikal değişiklikler yapmasına neden oldu. Bu süreçte evden çalışma ve uzaktan eğitim modelleri yaygın olarak kullanılmaya başlandı. İnsanlar iletişim kurmak için dijital uygulamaları kullanmaya başladı. Bu uygulamalar arasında Zoom bir anda milyonlarca kişi tarafından kullanılır hale geldi.

Başlıca video konferans uygulaması haline gelen Zoom, yeni özellikler ile daha iyi deneyimler sunmayı amaçlıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde yılbaşı döneminde toplantı süresi limitini kaldıracağını açıklayarak ücretsiz hesap kullanıcılarına bir jestte bulunmuştu.

Pandemi döneminde hızlı büyümesini sürdüren Zoom, yeni uygulama ve servislere yatırım yapma hazırlığı içerisinde. Hisse senedi fiyatı yüzde 500’den fazla değer kazanan şirket görüntülü konuşma hizmetinden daha fazlasını vermeyi planlıyor. Yeni bir habere göre Zoom’un ilerleyen dönemde e-posta ve takvim hizmetlerini kullanıcılarına sunma hazırlığı içerisinde olduğu ortaya çıktı.

Zoom’dan E-Posta ve Takvim Uygulaması

Zoom’dan E-Posta ve Takvim Uygulaması

Bir haber kaynağında yer alan rapora göre Zoom önümüzdeki yıl içerisinde video konferans servisinin yanı sıra e-posta ve takvim hizmetlerini kullanıcıların beğenisine sunacak. Şirketin bu hamlesi ile Google ve Microsoft gibi devlerin karşısına rakip olacağını söyleyebiliriz.

Bilindiği üzere son günlerde COVID-19 aşısına dair somut gelişmeler yaşanıyor. Aşının uygulanması ile beraber salgındaki azalma, Zoom’un farklı mecralara yönelmesine neden olabilir. Zoom, insanları ofisten çıkarıp bir ev çalışma alanına zorlayan koronavirüs nedeniyle bu yıl milyonlarca insan için bir temel haline geldi.

Ancak firma, pandeminin potansiyel sonunun başarısının sonu olmasına izin vermiyor ve galibiyet serisini devam ettirmek için diğer rekabetçi pazarlara yönelmeye hazırlanıyor. Hayatın normale dönmesi ile beraber video konferans kullanımının azalmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni Kurumsal Çözümler Yolda

Yeni Kurumsal Çözümler Yolda

Şirkete yakın kaynaklar Zoom’un e-posta servisi üzerindeki çalışmalara başladığını belirtiyor. Takvim uygulamasının ne zaman geliştirilmeye başlanacağı şu an için bilinmiyor. Kurumsal E-Posta tarafında Zoom’un karşısında Google’ın Workplace ve Microsoft’un Office 365 çözümleri bulunuyor.

Her iki platformda da e-posta ve takvim uygulamaları yer alıyor. Şirketin ayrıca Dropbox gibi bulut servisler ile entegre olacak yeni hizmetler geliştirme planları bulunuyor. Şu an itibarıyla Zoom 350 milyon günlük toplantı katılımcısına sahip ve bu geçen yılın bu döneminde 10 milyon kullanıcısı vardı.

Uygulama en çok iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından indirildi ve geçtiğimiz yıla nazaran gelirlerini dörde katladı. Zoom’un baş işletme sorumlusu Aparna Bawa, “Yeterince iyi bir hizmet verdiğimizi umuyoruz. Bizim asıl amacımız, insanların bizi kullanmak istediği, felaket olsun ya da olmasın, yeterince iyi hizmetlere sahip olmak” diye konuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum