HAKKINDA
KÜNYE
GİZLİLİK POLİTİKASI
İLETİŞİM

Ziynet Altın Fiyatları Bugün, Alış Satış Fiyatı ve Canlı Grafikler
  Alış Satış Fark

Yorumlar


Ziynet Altın Nedir? Kaç Gramdır? Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Cumhuriyet altını öncesinde Darphane tarafından üretilen Kapalıçarşı ziynet altın, günümüze kadar gelmiştir. Ziynet altınlar biliyorsunuz ki normal türlere göre biraz daha incedir. Yatırım amaçlı olarak tercih edilirler. Veya düğünlerde gelin ve damadın bütçesine katkı sağlamak amacıyla satın alınırlar.

Ziynet Altın Nedir?

Beşi bir yerde, Cumhuriyet altın türü ile benzerlik gösteren Kapalıçarşı ziynet altının ön yüzünde Atatürk’ün portresi bulunmaktadır. Bu portrenin etrafında yıldız işlemeli motifler yer almaktadır. Aynı zamanda defne yapraklarından oluşan çiçek çelengi motifleri de kıymetli madenin ön yüzündeki işlemelerdir. Bu altın türü 35.00 gram ağırlığındadır. 45 milimetre çapa sahiptir.

Kapalıçarşı ziynet altının arka yüzünde T.C Darphanesi tarafından üretildiğini belgeleyen ibare yer almaktadır. Cumhuriyet altınları gibi Kapalıçarşı ziynet altınları 22 gramdır. Aynı zamanda arka kısmında üretildiği tarihte yer alır. Tarihlere göre bu altın türü değer kaybedebilmektedir. Bu nedenle kıymetli altını almadan önce tarihine dikkat etmelisiniz. Tarih dışında dikkat edeceğiniz hususlardan biri de piyasa takibidir. Piyasa takiplerinin dışında Kapalıçarşı ziynet altın fiyatları canlı grafiklerine de bakmanız gerekir.

Canlı Ziynet Altın Fiyatları ve Grafikleri Nasıl Yorumlanır?

Değerli madenin fiyatındaki anlık değişmeleri, güncel altın grafikleri sayesinde takip edebilirsiniz. Sayfamızdan canlı altın fiyat grafikleri tablosuna 7/24 ulaşabilirsiniz. İster anlık takip işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz isterseniz de aylık, yıllık grafiklere bakarak, sarı metalin değerinde yaşanan hareketlenmeleri görüntüleyebilirsiniz.

Kapalıçarşı altın fiyat ve grafiklerini görüntüleyebileceğiniz sayfamızda dalgalanmaların yönünü zamanla tahmin edebilir hale gelebilirsiniz. Bunun için belli bir bilgi birikimine ve deneyime sahip olmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bu sayede canlı altın fiyatları takip işlemlerinizin sonucunda kıymetli madenin değeri yukarı mı yoksa aşağı mı eğilimde olacak öngörebilirsiniz. Bunun için uzmanların yorumlarını takip edebilirsiniz. Altın fiyatları neden yükseliyor veya düşüyor öğrenebilirsiniz. Böylelikle meydana gelen anlık değişmeleri yorumlayabilirsiniz.

Altın fiyatları ne olacak, yükselecek mi düşecek mi tahminlerinizin doğru yönde olmasıyla birikimlerinizi kolaylıkla değerlendirebilirsiniz. Bunun için Kapalıçarşı ziynet altın fiyatları hakkında sürekli grafikleri takip etmelisiniz. Grafiklerin yönüne göre ilerideki değişmeleri yorumlayabilirsiniz. Fiyat seviyelerinde geri çekilmeler yaşanacaksa alım işleminizi erteleyebilirsiniz. Veya elinizdeki altını satarak, daha düşük fiyat seviyesinden alabilirsiniz. Bu tamamen sizin isteğinize ve beklentilerinize kalmıştır.

Ziynet Altın Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Güncel ziynet fiyatları hesaplamasını, sitemizde bulunan hesap makinesi üzerinden yapabilirsiniz. Anlık fiyat değişimlerine göre hesabınızı yapabilirsiniz. Buna göre bütçenize uygun gelen miktarlar üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Elbette ki işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce piyasa takiplerinizi ve analizlerinizi yapmış olmanız gerekiyor. Bunun sebebi rastgele işlemler ile para kazanılmamasıdır. Başarılı yatırımcılar gibi kendi stratejilerinizi belirleyerek, işlemlerinize yön verirseniz; beklentilerinizi karşılayabilirsiniz.

Serbest ziynet altın fiyatları, belli bir birikime sahip olanlar açısından yüksek değildir. Fakat asgari ücretle evini geçindirmeye çalışanlar için yüksektir. Bu nedenle daha çok zengin kesim tarafından tercih edilir. Ya da bir süre birikim yapıldıktan sonra ziynet altınlarına yatırım yapılır. Bu nedenle fiyatlarında aşırı bir düşüş veya yükseliş söz konusu değildir. Bazı zamanlarda fiyatlar aşırı dalgalanma yaşar. Önemli olan bu dalgalanmalar üzerinden işlemleri gerçekleştirebilmektir.

Altın fiyatları ve grafikleri sayesinde dalgalanmaları öngörebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz fiyat seviyesinden alım – satımlarınızı yapabilirsiniz. Bunun için canlı ve anlık altın grafiklerinin nasıl yorumlandığını bilmelisiniz. Bu grafikleri yorumlayarak ve piyasanın nabzını elinizde tutarak; yatırımlarınızı bilinçli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle işlemlerinizin sonucundan birikimlerinizi değerlendirerek, ayrılabilirsiniz.

Çevirici

USD
EUR

Haberler