Yatırım yapmaya başla!

Zırhlı Araç Yapımı Meksika’da Patlama Yaşıyor!

Meksika'daki suç oranları insanları zırhlı araç alımına itiyor. Rakamlar gerçekten şaşırtıcı!
Zırhlı Araç Yapımı Meksika’da Patlama Yaşıyor!

Meksika’nın sanırım zırhlı araçlarla olan ilişkisini hemen anlamışızdır. Ülke tarihine şöyle bir baktığımızda çoğu dönemi şiddetle geçmiş. Çok fazla suç işleniyor ve ağırlıklı olarak sonu ölümle bitiyor. Kuzey Amerika ülkesi uyuşturucunun ana merkezlerinden olup ve azılı kartellerin yuvasıdır. İşte tam da bu anlattıklarımıza yönelik otomotivciler, zırhlı araçlara yönelmek zorunda kalmışlar.

Özel şirketlerin haricinde otomobil üreticileri kendi bünyelerinde de araç sağlamlaştırma yapacak birim kurmuşlar.

Meksika’da Kurşun Geçirmez Araç Sayısında Artış Gözlemlenmiş

Meksika'da Kurşun Geçirmez Araç Sayısında Artış GözlemlenmişYukarıda otomobil üreticilerinin de bu işe girdiğini söylemiştik. Bu kısımdan talebin ne kadar fazla olduğunu ve şirketlerin kendi fabrika bantlarına almak zorunda kaldıklarını görmekteyiz. Mesela Audi, orta üst sınıfın güzel SUV örneklerinden Q5‘i standart üretimini yaparken aynı zamanda kurşun geçirmez bir versiyonla da sunuyor.

Meksika’nın iş ve sanat dünyasının özellikle zırhlı araçlara olan ilgisi dikkat çekiyor. Normal bir araç maliyetinin 2 ile 3 katı yükseğine satışların yapılmasına rağmen halen daha talebin karşılanamadığı bildirildi.

İnsanların Ölüm Sayısı Zırhlı Araçlar Sayesinde Azalmış

İnsanların Ölüm Sayısı Zırhlı Araçlar Sayesinde Azalmış2017 yılında Meksika’da bir yıl içerisinde tam 25 bin kişiden fazla cinayet gerçekleşmiş. Autonews‘e göre, bu rakamın gidişatının 2018 yılında daha da artacağını söylüyor. Artan cinayet ve saldırılardan dolayı sektörün her yıl %10’dan fazla büyümesine neden olmuş. Meksika Otomotiv Zırh Derneği kayıtlarına göre full zırhlı araç sayısı 3284 adeti geçmiş.

2012 yılında bari kayıt altına araç sayısının önümüzde 2 sene içerisinde yarısına ulaşabileceği söyleniyor. Not olarak; bazı kişilerin kendisine saldırı olmasa bile araçlarına durup dururken saldırı gerçekleşiyormuş. Böylelikle ortalama olarak birçok zırhlı araç sahibi de 2 yılda bir araçlarını yenilemek zorunda kalıyormuş. 

Meksika’nın dünyanın en tehlikeli 2. ülkesi olması gördüğümüz gibi halkı daha korunaklı araç almaya itiyor. Aklımıza gelen bütün suçların işlendiği bu ülkenin durumunun ileride daha da kötüye gideceği söyleniyor. Ve BMW ve Audi gibi araç üreticilerinin haricinde Meksika’da tesis sahibi diğerleri de bünyelerinde zırhlı araçlara yönelik çalışmalar yapıyormuş.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum