Yatırım yapmaya başla!

Ziraat Katılım Bankası’nın 400 Milyon Liralık Kira Sertifikası İhracı Tamamlandı

Ziraat Katılım Bankası, talebin yoğun olduğu 400 milyon TL tutarındaki kira sertifikası ihracını başarıyla tamamladı. Ziraat Bankası üst yönetiminde ise değişikliğe gidildi.
Ziraat Katılım Bankası’nın 400 Milyon Liralık Kira Sertifikası İhracı Tamamlandı

Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla 24 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilen kira sertifikası ihracı başarıyla tamamlandı. 39. kira sertifikası ihracının tamamlanmasıyla birlikte 96 gün vadeli 400 milyon TL fonlama temin edilmiş olundu.

Ziraat Katılım Genel Müdür Yardımcısı Osman Karakütük, ihraca gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını söyledi.

Ziraat Katılım Kira Sertifikası Katılım YüksekZiraat Katılım olarak 39. kira sertifikası ihracını gerçekleştirdiklerini belirten Karakütük, bugüne kadar kira sertifikası ihraçlarından 7,7 milyar lira tutarında fon elde edildiğini açıkladı. 400 milyon TL değerinde olan kira sertifikası ihracına gelen yoğun talebin, Ziraat Katılımın aktif kalitesine, güçlü sermaye yapısına ve ülke ekonomisine olan güvenin bir göstergesi olduğunu yorumladı.

2019 yılının başından bu yana, 8 farklı kira sertifikası ihracı yoluyla 2,9 milyar TL fonlama sağlandı.

2,9 Milyar TL FonlamaSektörün öncüsü olma vizyonunu sürdürmeye çalıştıklarını belirten Ziraat Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Osman Karakütük, “paylaştıkça daha fazla kazan” ilkesine bağlı olarak büyüme devam edeceklerini ve ülkemiz adına hep birlikte çalışacaklarını ifade etti.

Ziraat Bankasının Yönetim Kurulu Üyeliğine Eski Bakan Faruk Çelik getirildi.

Ziraat Bankasının Yönetim Kurulu Üyeliğine Eski Bakan Faruk Çelik getirildiZiraat, Halk ve Vakıfbank’ın genel kurullarında ve üst yönetiminde değişiklik yapıldı. Ziraat Bankasının Yönetim Kurulu kadrosuna, uzun yıllar milletvekilliği ve bakanlık yaparak, devletin birçok kademesinde görev yapan Faruk Çelik getirildi.

Yapılan açıklamada; Dr. Ahmet Genç, Yusuf Dağcan, Hüseyin Aydın, Mahmut Kaçar, Feyzi Çutur’un görevlerine devam etmelerine karar verildiği, Mehmet Nihat Ömeroğlu, Serruh Kaleli, Faruk Çelik ve Yusuf Bilmez’in ise 3 yıl için Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildiği bildirildi.

Ziraat Bankasının yeni yönetimine atanan Faruk Çelik Kimdir?

Faruk Çelik Kimdir?17 Ocak 1956 tarihinde dünyaya gelen Faruk Çelik, Türkiye Cumhuriyeti’nin 64. ve 65. Hükümeti’nde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görev yaptı. Daha önceden Refah Partisi’nde il başkanlığı, Fazilet Partisi’nde Genel Başkan Yardımcılığı olmak üzere siyasi kariyeri epey dolu olan Çelik, 2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katıldı.

2011 ve 2015 seçimlerinde Şanlıurfa milletvekili olarak meclise girdi. İki dönem Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak vazife alan Çelik, 2017’deki kabine değişikliğinden sonra görevini Ahmet Eşref Fakıbaba’ya devretti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum