Yatırım yapmaya başla!

Ziraat Bankası’na Ait Enflasyon Korumalı Mevduat Ürünlerine Rağbet Arttı

Ziraat Bankası’nın enflasyon korumalı mevduat ürünleri 10 gün içinde büyük bir talebin akınına uğradı. Bankada açılan yeni hesap sayısı 30.000 iken, bunu 2 milyar lirayı aşkın mevduat izledi.
Ziraat Bankası’na Ait Enflasyon Korumalı Mevduat Ürünlerine Rağbet Arttı

Ziraat Bankası Perakende Şube Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Çakar, bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar 22 Nisan 2019 tarihinde uygulanmaya başlanan mevduat ürünleriyle ilgiliydi.

Mevduat ürünlerinin uygulamaya alınma amacı, birikimlerini enflasyona karşı korumak amaçlı yabancı para mevduatta tutan müşterilerin tasarruflarını Türk lirası mevduatta değerlendirmelerini teşvik etmek ve tasarruf tabanını geliştirmekti.

Çakar, Enflasyona Endeksli Faiz Korumalı ve Enflasyon Korumalı Mevduat ürünlerinin 22 Nisan 2019’dan bu yana çok yoğun bir ilgi gördüğünü bildirdi.

Çakar, Enflasyona Endeksli Faiz Korumalı ve Enflasyon Korumalı Mevduat Ürünlerin Çok Yoğun İlgi Gördüğünü BildirdiBununla birlikte Alpaslan Çakar, mevduat ürünlerine yoğun talebin yanında çok sayıda müşterinin Ziraat Bankası şubelerine geldiğini, Türk parası ve yabancı para birikimlerini değerlendirdiklerinin altını çizdi.

Bu değerlendirmeler gerek döviz hesaplarını bozdurarak, gerekse yastık altındaki birikimlerini Ziraat Bankası’na getirip Enflasyona Endeksli Mevduat Ürünlerinden hesap açma yoluyla olmuştu. Ayrıca Çakar “22 Nisan’dan bugüne kadar yeni mevduat ürünlerimizden açılan hesap sayımız 30.000’i hesap bakiyemiz ise 2 milyar TL’yi geçti.” dedi.

Müşterilerin yeni ürünlere gösterdiği yoğun ilginin ürünlerin sektörde ihtiyaç duyulan önemli bir boşluğu doldurduğunu sözlerine ekleyen Çakar, sektörün müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürünler çıkarmasının gerek müşteri memnuniyeti gerek ülke ekonomisine katkı gibi önemli getirileri olduğunu vurguladı.

Alpaslan Çakar: “Ziraat Bankası ülke ekonomisinin ve müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu şekilde çalışmalarına devam edecektir.”

Ziraat Bankası Çalışmalarına Devam EdecektirÖte yandan 1 yıldan uzun vadeli Enflasyon Korumalı Mevduat ürününde stopaj kesintisi kaldırılacak. Başkan Çakar, bununla ilgili de bazı açıklamalarda bulundu. Müşterilerine beklenen müjdeli haberi vermekten mutluluk duyduğunu dile getirirken, 30 Nisan’daki kararla ilgili enflasyon oranına bağlı değişken faiz oranı uygulanan 1 yıldan uzun vadeli hesaplarda stopaj oranının sıfır olarak belirlendiğini açıkladı.

Çakar açıklamasını sürdürürken alınan bu karar kapsamında 366-370 gün vadeli Enflasyon Korumalı Mevduat ürününde stopaj oranı sıfır olarak uygulamaya koyulduğunu bildirdi. Böylelikle vadesi 1 yıldan uzun Türk lirası yatırımı yaparak yüksek miktarda gelir sahibi olmak isteyen tüm müşterilere büyük bir avantaj sağlandığının altını çizdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum