Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zeytinyağı Alım Fiyatı 300 Liraya Dayandı!

Tüketicinin cebini yakan ve sürekli artan zeytinyağı fiyatlarının üzerine Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Sürek, 2023-2024 sezonu alım fiyatını açıkladı.
Zeytinyağı Alım Fiyatı 300 Liraya Dayandı!
HABER GİRİŞ

Kuraklığın etkisiyle düşen tarım üretimi sebebiyle ürünlerdeki artış durdurulamıyor. Son dönemde zeytinyağı fiyatlarındaki artış tüketicinin dikkatini çekerken, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek yaptığı yazılı açıklamayla 2023-2024 sezonu zeytinyağı alım fiyatını bildirdi.

Ürün alım fiyatının önemine işaret eden Sürek, fiyatın üreticinin alın terinin karşılığını alabilmesi ve ürünün değerini bulması açısından önemli olduğunu vurguladı. Sezon için zeytinyağı alım fiyatının kilogram başına 295 lira olarak belirlendiğini duyurdu.

2023-2024 sezonda kaliteli ve gerçek zeytinyağına ulaşmanın herkes için büyük önem taşıyacağını dile getirerek, “Her zaman olduğu gibi Birliğimizin en önemli hedefi üreticiden aldığı kaliteli zeytinyağını güvenli şekilde tüketiciyle buluşturmaktır.” ifadelerini kullandı.

Sezon içinde piyasa hareketleri ve fiyat gelişmelerinin izlenerek, gerekirse yeniden fiyat düzenlemesinin yapılacağının bilgisini verdi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.