Yatırım yapmaya başla!

Zengin Çocukların Instagram’dan Takip Ettiğimiz Tatilleri

Zengin Çocukların Instagram’dan Takip Ettiğimiz Tatilleri

Hatırlar mısınız? İlkokuldayken yaz tatilinde yaptıklarımızı not almamız, okullar açıldığında da sınıfla paylaşmamız istenirdi. Hiçbir yere gitmemiş olan çocuklarsa, utana sıkıla yazdıklarını okurken; tatilini lüks otellerde geçirenler böbürlenerek yaptıklarını anlatırdı. Komik olan şu ki büyüdük ama durum hala değişmedi! Değişen tek şey, yaz tatillerinde yaptıklarımızı defterlerimize değil de sosyal medya hesaplarımıza yazıyor olmamız! Unutmadan, aslında değişen bir şey daha var lüks olanaklar.

Eskiden yapacağınız tatilin yeri ve orada sizi bekleyen aktiviteler belirli bir kalıp içerisindeydi. Kısacası imkanlar sınırlıydı. Şimdi ise durum oldukça farklı. Canınızın istediği herhangi bir şeyi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Canınız mango istedi; ama bulunduğunuz bölgede yok mu? Hiç problem değil! Özel jetler ya da hava yollarının özel uçuşları ne için var? Disneyland’ı doyasıya gezmek istediniz; ama akşam da koyu bir taraftarı olduğunuz FC Barcelona’nın maçı var. Dert ettiğiniz şeye bakın, mesafeler artık o kadar da uzak değil. Bunları yaparken cep telefonunuzdan kopamayacağınızı biliyoruz. Tabi ki yaptıklarınızı sosyal medya hesabınızdan paylaşmayı ihmal etmeyeceğinizi de. Peki, biz sizi hangi sosyal medya hesabında mı bulacağız?

İşte cevabı…

Zengin Gençlerin Paylaşımlarını Yaptığı Hesabı Biliyor muydunuz? “Rich Kids Of Instagram”

Zengin Gençlerin Paylaşımlarını Yaptığı Hesabı Biliyor muydunuz?Ülkemizde de oldukça popüler olan sosyal medya platformu Instagram, gün geçtikçe popülerliğini arttırıyor. Burada bulunan Rich Kids Of Instagram isimli hesapsa, varlıklı ailelerin çocuklarına hitap ediyor. Çocuklar burada sahip oldukları lüks arabaların, tatillerin, jetlerin vb. fotoğraflarını paylaşıyor. Görmüş olduğumuz fotoğrafların bazılarıysa, gerçekten insanı çileden çıkartıyor! Zira birkaç gün işten izin alıp yakın bir yerlere gitme hayali ile yetinen bizler, bu fotoğrafları gördükten sonra ister istemez “isyan” moduna geçiyoruz.

Zengin Gençlerin Paylaşımlarını Yaptığı Hesabı Biliyor muydunuz? "Rich Kids Of Instagram"Birkaç hafta değil, tüm yaz boyunca tatil yapan bu yeniyetmeler; son model arabalarıyla, kendilerine ait yatlarıyla canları nereye isterse oraya gidiyorlar. Oturdukları şehirde havalar mı bozuldu, hiç sorun değil! Özel jetlerine atlayıp, dünyanın başka bir kıtasına geçiyorlar. Ya da bir geceliğine arkadaşlarının özel adalarındaki partiye katılıp, ertesi sabah Paris, Londra, Las Vegas, Dubai gibi herhangi bir yerde kahvaltı yapıyorlar. Lüks yaşamın sınırlarını zorlayan bu hayat dolu gençlerden bazılarıysa, paylaşmış oldukları fotoğrafların altına; “harcayamayacaksan zengin olmanın ne anlamı var,” gibi cümleler yazıyor.

Aslına bakarsanız, birçoğumuzu sinir eden bu duruma kişisel olarak yaklaştığımız için doğru yargılarda bulunamıyoruz. Harcayamayacak kadar çok paranız olsaydı, siz de bu ayrıcalığın tadını çıkartmaz mıydınız? Kim çıkartmaz ki, dediğinizi duyar gibiyim…

Peki, tüm yaz, hatta tüm sene boyunca süren lüks tatil sizce nasıl görünüyor? Rich Kids of Instagram hesabında paylaşım yapanlardan biri de siz olsaydınız, ilk fotoğrafınız nerde ve nasıl olurdu acaba?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum