Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zelenskiy: Müttefikler Sonunda İstediğimiz Silahları Teslim Etti

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, müttefikleri tarafından kendilerine ulaştırılan silahların binlerce insanın hayatını kurtarmaya yardımcı olacağını söyledi.
Zelenskiy: Müttefikler Sonunda İstediğimiz Silahları Teslim Etti
HABER GİRİŞ

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Batılı ülkelerden sık sık Rusya’ya yaptırımların şiddetini artırılmasını isterken, daha fazla direnebilmeleri için silah talebinde de bulunuyor. Savaşın başından bu yana da birçok kez askeri mühimmat desteği yapıldı.

Cuma günü yaptığı açıklamada müttefiklerin Kiev’in istediği silahları nihayet teslim ettiğini söyledi. Bunların binlerce insanın hayatını kurtarmaya yardımcı olacağını söyleyen Zelenskiy, Moskova’nın diğer ülkeleri işgal etmek istediğini ifade etti.

Sosyal medya hesabından yayımladığı videoda, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin görevlerini mükemmel bir şekilde yerine getirdiklerini belirtti. İstihbaratın, ulusal muhafızların, bölge savunmasının, polislerin ve sınır muhafızlarının hepsinin yüzde yüz zafer için zafer için çalıştıklarını ifade etti.

Konuşmasında “Yurt dışındaysanız Ukrayna’yı destekleyin. Olağan ekonomik faaliyetlerde bulunuyorsanız, mümkün olduğunca Ukrayna’nın yararına elinizden gelenin en iyisini yapın. Kendinizi geçici olarak işgal edilmiş bir bölgede bulduysanız işgalcilere mümkün olduğunca fazla sorun çıkarmaya çalışın. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri bizim temelimizdir. Ama milli birliğimizin bir kalesi her zaman bu temel üzerinde durmalıdır.” sözlerine yer verdi.

Perşembe günü ABD tarafından açıklanan 800 milyon dolarlık güvenlik paketinde; 72 adet 155 mm obüs top sistemi, 144 bin top mermisi, 121’den fazla Phoenix Ghost taktik insansız hava sistemi ve 155 mm obüsleri çekmek için 72 taktik aracı bulunurken, 13 Nisan’da teslim edilenlerle birlikte 5 tabura yetecek kadar top mermisi sağlandığı söylendi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.