Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zelenski: Ukrayna’nın Taktikleri Hakkında Konuşmayı Bırakın!

Rusya ile savaş içindeki Ukrayna'nın lideri yetkililere ordunun taktikleri hakkında konuşmayı bırakmalarını söyledi. Detaylar haberde;
Zelenski: Ukrayna’nın Taktikleri Hakkında Konuşmayı Bırakın!
Son Güncelleme: 
Yorum

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Perşembe günü hükümet yetkililerine Kiev’in Rusya’ya karşı askeri taktikleri hakkında gazetecilerle konuşmayı kesmelerini söyledi.

Ukrayna lideri bu tür açıklamaların açık bir şekilde sorumsuzluk örneği olduğunu belirtti.

Zelenski: Savunma Planlarımız Korunmalı

Zelenski akşam konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Savaş kesinlikle kibir ve yüksek sesle açıklamaların zamanı değil. Savunma planlarımız hakkında ne kadar az ayrıntı verirseniz, bu savunma planlarının uygulanması için o kadar iyi olur.”

“Her Sözün Sorumluluğunun Bilincinde Olmalısınız”

Ukrayna lideri konuşmasına şöyle devam etti:

“Ses getiren manşetlere çıkmak istiyorsanız, bu başka bir şey ve açıkçası sorumsuzluk. Ukrayna için zafer istiyorsanız, bu da başka bir şey. Devletimizin savunma veya karşı saldırı planları hakkında söylediğiniz her sözün sorumluluğunun bilincinde olmalısınız.”

Zelenski, sözlerinin adresi olarak devlet, yerel ve askeri yetkililerin yanı sıra cephedeki olaylar hakkında yorum yaptığını söylediği diğer kişileri gösterdi.

Salı günü Kırım’da bir Rus hava üssünü harap eden büyük patlamaların ardından, New York Times ve Washington Post gazeteleri kimliği belirsiz yetkililerin Ukrayna güçlerinin sorumlu olduğunu söylediğini aktardı.

Kiev hükümeti ise patlamaların arkasında olup olmadığını söylemeyi reddetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu