Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Zelenski Rusların Saldırılarda Binlerce Kayıp Vereceğini Söyledi

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya'nın Donbas'ta yeni saldırılara hazırlandığını ve binlerce kayıp vereceğini söyledi. Ayrıntılar haberde...
Zelenski Rusların Saldırılarda Binlerce Kayıp Vereceğini Söyledi
HABER GİRİŞ

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın ardından iki ayı aşkın süre geçti ve bölgedeki çatışmalar devam ediyor. Gelen açıklamalar bu çatışmaların artarak devam edeceği yönünde. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın yeni saldırılara hazırlık yaptığını söyledi.

Rusya’nın doğudan saldırmak için ek birliklerini hazırladığını söyleyen Zelenski, Donbass’taki baskının arttığını ve Harkiv’de takviye kuvvetler oluşturulduğunu kaydetti. Zelenski savaşta Rusların 23 bin askerini kaybettiğini ifade etti.

Bu sayının artacağının altını çizen Ukrayna lideri, “Rus askeri liderliği, önümüzdeki haftalarda binlerce Rus askerinin daha öldürüleceğini ve binlercesinin de yaralanacağını gayet iyi biliyor” ifadelerini kullandı.

‘Kumandanlar Askerlerine Yalan Söylüyor’

Rus komutanların kendi askerlerine yalan söylediğini belirten Zelenski, bunu yapmamaları halinde ciddi sorumluluk ile karşı karşıya kalacaklarını belirtti. Ukrayna lideri Rus askerlerinin halen hayatta kalma şansı olduklarını söyledi ve “Bizim topraklarımızda ölmektense Rusya’da hayatta kalmaları daha iyi” diye konuştu.

Rusya hükümetinden savaştaki kayıplara rağmen fazla bir açıklama yer almazken, bugüne kadar ilgili pek çok rapor paylaşıldı. Ülkedeki yerel haber kaynakları savaşta en az 317 Rus subayının öldüğünü belirtiyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.