Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Zelenski İsrail’e Sert Çıktı: Artık Bir Karar Verin!

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski yaptığı açıklamada İsrail'den Rusya'ya karşı savaşa katılmasını talep etti. Detaylar haberde;
Zelenski İsrail’e Sert Çıktı: Artık Bir Karar Verin!
Son Güncelleme: 
Yorum

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, bugün düzenlediği bir video konferans görüşmesinde İsrail ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Zelenski konuşmasının bir bölümünde, Rusya’ya karşı sürdürdükleri savaşta İsrail’in desteğini görmek istediklerini dile getirdi.

Zelenski, İsrail basın kuruluşu Haaretz için düzenlediği video konferansta yaptığı konuşmada İsrail hava savunma sistemleri talebini de ısrarlı bir şekilde yineledi.

İsrail’e Seslendi: Karar Verin Bizimle Birlikte Savaşın!

Devletinizin kiminle birlikte olacağına dair karar verme zamanı gelmedi mi?” diye soran Zelenski sözlerine şöyle devam etti:

“Varlığına yönelik varoluşsal tehdide karşı omuz omuza savaşan demokratik dünyayla mı, yoksa devam eden terörün bedeli küresel güvenliğin tamamen yok edilmesi olsa bile, Rus terörüne göz yumanlarla mı olmayı seçiyorsunuz?”

İsrail’in devam etmekte olan Rus işgalini kınadığı, diğer yandan Moskova ile ilişkileri germekten çekindiği de biliniyor.

Rusya’nın komşu Suriye’deki pozisyonu ve İsrail’in Rusya’daki Yahudilerin refahını sağlama düşüncesi buna neden olarak gösteriliyor.

İsrail, Sadece Sivillerin Hayatı için Destek Sağlamaktan Yana

1 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek seçimde yeni hükümeti belirleyecek olan İsrail, Ukrayna’ya yardımını insani yardım ve savunma teçhizatı teslimatlarıyla sınırlamış durumda. Ülke, son olarak Ukraynalıların siviller için hava saldırısı uyarıları geliştirmesine yardımcı olmayı teklif etti.

İsrail Savunma Bakanlığı, Ukrayna’ya silah veremeyeceklerini ancak sivillerin hayatını kurtarmaya yarayacak erken uyarı sistemi sağlayabileceklerini belirtti.

Zelenski bunun yeterli olmadığını söyledi ve İsrailli liderlerden hava savunması göndermeyi de gözden geçirmelerini istedi.

Şubat ayında savaşın başlamasından bu yana Zelenski’nin aynı çağrıyı birkaç kez yaptığı biliniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu